Personel Alımı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı SYDV Alımları Devam Ediyor; Sadece O 6 İlde Açık Var! Dikkatli Olun; Son Başvuru Tarihleri Değişiyor…

Kamu kurum ve kuruluşlarının personel alımlarına devam ettiği haziran ayında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da kendi bünyesinde kurduğu ve hemen hemen her ilin valilik ve kaymakamlıklarında hizmet veren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesine alım yapıyor. Türkiye’nin farklı illerinde bulunan SYDV’lere alım yapacak olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın işe alımlarına başvurular da devam ediyor.

İlanlarına ilişkin Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden detaylı bir ilan metni yayınlamış olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, her ile yapılacak olan SYDV alımları kapsamında özel ve genel şartlar ile birlikte başvuru yapılacak son tarihi de açıklamış bulunuyor. Başvuruların tarih aralığı şehirden şehire göre değişiklik gösterebiliyorken; SYDV’lerde istihdam edilecek olan kişilerin pozisyonları da şehirden şehire değişebiliyor.

Şu An İçin 6 İlde SYDV Alımı Yapılıyor

SYDV kapsamında istihdam edeceği personele ilişkin detayları yayınlamaya devam eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, şu an için Adana, Düzce, Aydın, Rize, Erzurum ve Diyarbakır olmak üzere 6 ilde personel alımı gerçekleştiriyor. Adana Yüreğir SYDV’de istihdam edilecek olan 2 personel arayışı içerisinde olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, evde yaşlı bakım personeli ile engelli temizlik personeli arıyor. Düzce Çilimli SYDV’de istihdam edilmek üzere 1 erkek hasta ve bakım personeli arayan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Aydın Karacasu SYDV’de istihdam edilmek üzere 4 kadın ve 2 erkek temizlik personeli alımı gerçekleştiriyor. Diyarbakır Eğil SYDV’de istihdam edilmek üzere 1 sosyal inceleme ve yardımlaşma görevlisi arayışı içerisinde olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı; Erzurum Pazaryolu SYDV’de istihdam edilmek üzere 2 kadın ve 1 erkek temizlik personeli, Rize SYDV’de istihdam edilmek üzere ise 1 büro personeli arayışı içerisine girmiş bulunuyor. Öte yandan Adana Yüreğir, Düzce Çilimli, Aydın Karacasu SYD alımlarına başvurular 21 Haziran 2022 tarihine kadar devam ederken; Diyarbakır Eğil SYDV’ye başvurular 22 Haziran 2022 tarihine, Erzurum Pazaryolu SYDV’ye başvurular 23 Haziran 2022 tarihine, Rize SYDV’ye ise başvurular 24 Haziran 2022 tarihine kadar sürüyor.

Başvurular SYDV’lere Yapılıyor

Sadece ikamet edilen bölgedeki SYDV’ye başvuruları kabul eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı; T.C. kimlik kartı fotokopisi, ikametgah belgesi, adli sicil kaydı belgesi ve vesikalık fotoğraf ile başvuruları SYDV’lere şahsen kabul ediyor. Sadece büro personeli ile sosyal yardım ve inceleme personeli için KPSS’den P3 puan türünden en az 60 puan almış olmayı şart koşan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, diğer kadrolar için KPSS puan şartı aramıyor. Öte yandan kamu personeline esas olan genel şartlara ek olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, personel alımlarında 50 yaşını geçmemiş olmayı da şart koşuyor.

 

İlgili Makaleler