Ekonomi

Ailelere 1000 Lira Pandemi Yardımı Veriliyor ! İşte Sonuç Sorgulama

Ailerele verilen 1000 lira pandemi sosyal yardımı için başvurular devam ediyor. Başvuru yapan vatandaşlar ise başvuru sonuçlarını nasıl sorgulayacaklarını araştırıyorlar. Peki üçüncü faz ailelere 1000 lira ödeme sonuçları nasıl sorgulanacak?

Pandemi sosyal destek başvuru sorgulama ekranı üçüncü faz 1000 lira ödeme için başvuru yapan vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Başvuru sonuçlarının nasıl sorgulanacağı sorgulanıyor. Pandemi sosyal destek başvuruları e-Devlet sistemi üzerinden yapılıyor. Ayrıca başvuruların alındığı e-Devlet üzerinden de başvuru sonucu görüntüleme yapılabiliyor.

BAKAN SELÇUK AÇIKLAMA YAPTI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk bu destek ödemeleri hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk açıklamalarında faz 3’ün dinamik bir süreç olacağını, başlayıp bitme gibi bir durumunun olmayacağını vurguladı. Ayrıca Bakan Selçuk bu destek ödemeleri için bazı başvuruların değerlendirilmeye alınmayacağını belirtti. Bu başvurular hakkında Bakan Selçuk’un açıklamaları şöyle oldu:

KİMLER YARARLANAMAYACAK?

“Onlar kimlerdi? Faz 1 ve faz 2’ye başvurup halihazırda 1000 lirayı vermiş olduklarımız. Hanesinde kamu işçisi olanlar, memur olanlar, işsizlik ödeneğinden ve kısa çalışma ödeneğinden faydalanmış olanlarla emekli başvurularını değerlendirmeye almayacağımızı belirtmiştik başvuru esnasında.

Bu başvuru kategorilerini çıkardığımız zaman 6 milyonu aşkın başvurunun yaklaşık yüzde 60’ı değerlendirme dışı kalmış oldu. Dolayısıyla değerlendirmeye alınan 3 milyon kişinin başvurusunu da 1003 tane Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfımız var, vakıflarımıza gönderdik.”

İlgili Makaleler