Ekonomi

Ailelere 1000 Lira Sosyal Destek Ödemesi Yapılıyor ! İşte Başvuru Sorgulama Ekranı

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından alınan başvurular kapsamında hanelere 1000 lira pandemi sosyal yardım ödemesi yapılıyor. Peki başvuru sonuçları nasıl sorgulanacak?

Corona virüsü ile mücadele kapsamında vatandaşlara 1000 liralık sosyal yardım ödemesi yapılıyor. Üçüncü faz ödemeleri başvuru bazlı olurken başvuru yapan ve şartları sağlayan vatandaşlar bu destekten yararlanabiliyor. Başvuru yapan vatandaşlar başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırıyor. Bu bağlamda yeni bir açıklama yapıldı ve söz konusu açıklamada başvuru sonuç sorgulama ekranının erişime açıldığı ifade edilerek birçok başvuru sonucunun güncellendiği belirtildi.

BAKANLIKTAN YAPILAN AÇIKLAMA

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 1000 liralık sosyal yardım ödemeleri hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

AÇSHB Pandemi Sosyal Destek Faz-3 Başvuruları, e-Devlet üzerinden “T.C. Kimlik Numarasının” son hanesine göre alınmaya başlanmıştır.

Başvuru süreçleri e-devlet üzerinden takip edilebilecektir.

Değerlendirmeler, kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacaktır.

Aynı haneden birden çok başvuru yapılması halinde, tek başvuru olarak değerlendirilecektir.

KİMLERİN BAŞVURUSU KABUL EDİLMEYECEK?

Başvuran kişinin hanesinde aşağıda belirtilen kapsamlarda yer alan birinin bulunması halinde başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır:

Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL’lik nakdi destekten faydalanmış olanlar,

5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri,

5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar,

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’ndan gelir veya aylık alanlar (emekliler),

İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar,

İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalananlar”

BİNLERCE VATANDAŞIN SONUCU BELLİ OLDU

Başvurusunu gerçekleştiren vatandaşlar “Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurunuz, formda belirttiğiniz ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına değerlendirilmek üzere iletilmiştir.” mesajı ile karşılaşıyor. Başvurular hakkında yapılan açıklamada binlerce vatandaşın sonucunun belli olduğu ifade edildi. Adaylar aşağıdaki link üzerinden e-Devlet’e giriş yaparak başvurular bölümünden sonuçlarını sorgulayabilecekerdir.

Sonuç sorgulama için TIKLAYIN.

İlgili Makaleler