EkonomiGündem

Ailelere 25 Bin Liraya Kadar Maddi Yardım Yapılıyor ! İşte Şartlar

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ailelere 25 bin liraya kadar maddi yardım veriliyor. Konu hakkında Bakanlıktan resmi bir duyuru yayımlandı. Ancak bu desteklerden faydalanabilmek için bazı şartlara haiz olunması gerekmektedir.

Corona virüsü salgını nedeniyle çeşitli destek paketleri hayata geçirildi. Bunun ardından Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından resmi bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada ailelere 25 bin liraya kadar maddi yardım sağlanacağı ifade edildi.

AÇIKLAMA YAPILDI

Bakanlık tarafından ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen ailelere çeşitli yardımlar yapılıyor. Bu yardımların başında gıda ve nakit yardımları geliyor. Konu ile ilgili olarak Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahibi olan ailelere 25 bin liraya kadar maddi destek sağlanıyor.

Bakanlık tarafından 25 bin liraya kadar yapılacak barınma yardımı başvuru şartları da açıklandı. Konu hakkında barınma yardımı adı altında oturulamayacak derece eski, bakımsız ve sağlıksız evlerde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım yapılacağı ifade edildi.

ŞARTLAR BELLİ OLDU

Yardım alacak ailelere verilen yardım evlerinin bakım-onarımı, betonarme ev yapımı, prefabrik ev yapımı ve ev eşyası alımı için ayni veya nakdi olarak yapılacağı belirtildi. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından barınma yardımı için başvuru yapacak olan vatandaşlarda aranan şartlar şöyle belirtildi:

-18 yaşından büyük olmalı,

-Ailenin geliri net asgari ücretin 1/3’ünden fazla olmamalıdır. Hane içinde kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden (701,32 TL) az olan haneler

Söz konusu destek detayları için TIKLAYIN.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir