EkonomiGündem

Ailelere İkinci 1000 Lira Ödeme Başlıyor ! Bakan Selçuk Detayları Açıkladı

Corona virüsü sebebiyle ekonomik olarak olumsuz etkilenen ailelere vrilen 1000 liralık ödemenin ikincisi başlayacak. Bu şekilde vatandaşların maddi kayba uğramamaları sağlanacak. Ödemelerin detayları ise Bakan Selçuk tarafından paylaşıldı.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sosyal yardım ödemelerinin ikinci fazı başlıyor. Buna göre ikinci faz ödemelerinde 2 milyon 300 bin aileye 1000 lira ödeme yapılacağı ifade edildi. Peki bu ödemeler için başvurular nasıl yapılacak? Detaylar neler? Ödemeler hakkındaki tüm ayrıntıları kamuilanlari.com olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz…

İKİNCİ FAZ ÖDEMELERİ BAŞLIYOR

1000 TL yardımdan yararlanmak isteyen vatandaşlar Bakan Selçuk’un açıklamalarına göre herhangi bir yere başvuru yapmayacaklar. Yardımlar evlere direkt olarak ulaştırılacak ve yardımdan yararlanacak olan aileler devlet tarafından otomatik olarak belirleniyor. Birinci faz ödemelerinden yararlanamayan ailelerin yararlanacağı belirtildi. Vatandaşlar başvuru yapmayacak ve alacak ailelere evlerinde ödeme yapılacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 3. Faz yardımlarının ileriki günlerde e-devlet üzerinden başvurulabileceğini duyurdu. Bu bağlamda üçüncü faz ödemeleri için başvurlar e-Devlet üzerinden yapılacak önümüzdeki günlerde üçüncü faz ödemeleri için tarihler açıklanacak.

Bakan Selçuk, 3. Faz yardımıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini ve yakın zamanda başvuruların açılacağını ifade etti. Koronavirüsle mücadele kapsamında yapılan yardımların arttırılmasıyla, vatandaşların bu dönemde ekonomik olarak olumsuz etkilenmemesi sağlanacak.

BAKAN SELÇUK AÇIKLADI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın vermiş olduğu yardımdan yararlanmak isteyenler yardımların ne zaman başlayacağını ve hangi koşulların taşınması gerektiğini araştırılırken Bakan Selçuk tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada 3. Faz yardımlarının en kısa sürede başladığını ve bu yardımdan 1. Ve 2. Faz yardımlarından yararlanmayan kişilerin öncelikli olduğu ifade edildi.

Konu ile ilgili olarak Bakan Selçuk açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“3. Faz sosyal yardımdan, daha önce bu yardımdan faydalanmamış haneler faydalanacak ve söz konusu başvurular e-devlet üzerinden yapılacak. Corona virüs tedbirlerinden olumsuz etkilenmiş, ihtiyaç sahibi tüm kesimlere el uzatacağız”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir