Kamu Haberleri

AK Parti Duyurdu: Milyonlarca Kişiyi İlgilendiren Teklif TBMM’ye Sunuldu

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş çok önemli açıklamalarda bulunarak yeni bir teklifin Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulduğunu ifade etti. Mehmet Muş açıklamalarında Türkiyede üretim yapan sigara fabrikaları bulunduğunu ve kullandıkları tütünün yüzde 30'unu Türkiye'den üretim zorunluluğu getireceklerini vurguladı.

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş TBMM’de önemli açıklamalarda bulunarak Türkiye Büyük Millet Meclisine yeni bir kanun teklifi verdiklerini ifade etti. Mehmet Muş açıklamalarında amaçlarının illegal satışın önüne geçmek olduğunu vurguladı.

Mehmet Muş açıklamalarının devamında Türkiye’de üretim yapan sigara fabrikalarının olduğunu ifade ederek tütünün belli kısmının Türkiye’den bir kısmının da yurt dışından getirildiğini vurguladı.

500 BİN LİRAYA KADAR CEZA

Açıklamalarında “Bu anlamda bir düzenleme yapıyoruz. Sigara fabrikaları kullandıkları tütünün yüzde 30’unu Türkiye’de üretim zorunluluğu, Türkiye’den temin etme zorunluluğu getiriyoruz.” ifadelerine yer veren Mehmet Muş tahşiş ve taklit ürünlerle ilgili yaptırımları ağırlaştıracaklarını yeni düzenlemeyle birlikte ceza miktarının 50 bin liradan 500 bin liraya kadar çıkarılabileceğini belirtti.

34 MADDEDEN OLUŞAN KANUN TEKLİFİ

Konu ile ilgili olarak AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş  açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Bugün vereceğimiz kanun teklifi 34 maddeden oluşuyor.

Amacımız illegal satışın önüne geçmek.

Türkiye’de üretim yapan sigara fabrikaları, firmaları var. Tütünün belli kısmını Türkiye’den bir kısmını yurtdışından getirmekteler. Bu anlamda bir düzenleme yapıyoruz. Sigara fabrikaları kullandıkları tütünün yüzde 30’unu Türkiye’de üretim zorululuğu, Türkiye’den temin etme zorunluluğu getiriyoruz.

Tahşiş ve taklit ürünlerle ilgili yaptırımları ağırlaştırıyoruz. Yeni düzenlemeyle birlikte ceza miktarı 50 binden 500 bin liraya kadar çıkarılabilecek.

İlgili Makaleler