GündemSağlık

AK Partili 2 ismin test sonucu pozitif çıktı!

AK Partili Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’na uygulanan corona virüsü test sonucunun pozitif çıktığı öğrenildi. Şerifoğulları’nın durumunun iyi olduğu öğrenilirken, Türkoğlu sosyal medyadan açıklamada bulundu.

Türkiye’de corona virüsü vaka sayısında son günlerde artışlar yaşanıyor. AK Partili iki ismin de test sonucunun pozitif çıktığı öğrenildi. Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu corona virüsüne yakalandı.

Şerifoğulları’nın temas ettiği bir kişide corona virüsüne yakalanınca kendisine test yaptırdığı ve test sonucunun pozitif geldiği öğrenildi. Sağlık durumu iyi olan Şerifoğulları tedbir amaçlı 14 gün kendisini izole edecek.

1 ay içerisinde 7 kez test yaptırdı

Öte yandan Milletvekili Türkoğlu ise sosyal medya üzerinden durumuna ilişkin açıklamada bulundu. Türkoğlu tarafından yapılan paylaşımda, “Son 1 ay içinde 7 kez Kovid19 testi yaptırdım. En son 7 Ağustos 2020 (Dün) Gece 23:00 sularında sonuçları açıklanan 8. Kovid19 PCR testim, ne yazık ki pozitif çıktı. Virüsün bende ağır semptomları belirtileri söz konusu değildir. Doktorlarımız tarafından 14 Gün süresince Ankara’daki ikametimizde ilaç tedavisi ile karantinada kalmam öngörülmüştür.” İfadeleri kullanıldı.

İlgili Makaleler