Personel Alımı

Akademik Personel Alımı Fırsatı Nihayet Doğdu; 201 Personel Birden Alınacak! Başvurular Selçuk Üniversitesi’ne Yapılacak! Son Başvuru Tarihi…

Türkiye’de çok nadir gerçekleştirilen akademik personel alımları, akademi dünyasında eğitim kariyeri gerçekleştirmek isteyen öğretim görevlileri ve öğrenciler tarafından yakından takip ediliyor. Nadiren olsa da toplu alımların görüldüğü akademi dünyasında bu ay içerisinde toplu bir alım yapacağını açıklamış olan kurum Selçuk Üniversitesi oluyor. Bu ay içerisinde 201 akademik personel alacağını duyuran Selçuk Üniversitesi, konuyla ilgili ayrıntılı bir duyuru metni de yayınlamış bulunuyor.

Konya’da yer alan Selçuk Üniversitesi, bu ay içerisinde 201 akademik personel alımı gerçekleştiriyor. Alacağı 201 yeni personeli profesörden doçente; doktor öğretim üyesinden araştırma görevlisine kadar çok sayıda kadroda istihdam edecek olan Selçuk Üniversitesi, aynı zamanda personellerin sadece merkez kampüste değil, üniversiteye bağlı olan çeşitli kampüslerde de istihdam edileceğini açıklamış bulunuyor.

Selçuk Üniversitesi, Akademik Personel Alımları Başladı

Geçtiğimiz gün alacağı akademik personele ilişkin ilan yayınlamış olan Selçuk Üniversitesi, 201 profesör, doçent ve doktor öğretim üyesi almak için düğmeye basıyor. Başvurular 13 Haziran 2022 tarihi itibariyle almaya başlamış olan Selçuk Üniversitesi, son başvuru tarihini ise 1 Temmuz 2022 olarak belirlemiş bulunuyor. Alımlarını 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nca düzenlenmiş olan “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği Hükümleri” ile gerçekleştireceğini duyuran Selçuk Üniversitesi, aynı zamanda Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafınca onaylanan “Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru ile İlgili Atanma ve Yükseltme Ölçütleri ve Uygulama Esasları” kapsamında da bir değerlendirme yapılacağını ilanında ifade ediyor.

Selçuk Üniversitesi, Akademik Personel Alımı Şartları Belli Oldu

Şartlarını 2547 sayılı Kanunun 26. maddesinde belirtilen şartlar kapsamında belirleyen Selçuk Üniversitesi, özellikle profesör kadrosuna başvuru yapacak olan adaylardan; söz konusu pozisyona ilişkin belge ve bilgileri 6 adet dosya veya 1 adet dosya ile bu dosyadaki belgeleri 6 adet USB belleğe ekleyerek Rektörlük Personel Daire Başkanlığı’na şahsen veya posta yolu ile başvuru yapılmasını talep ediyor. Aynı şekilde doçent kadrosu için de şahsen ve posta yoluyla başvuruları kabul eden Selçuk Üniversitesi, bu kadroya başvuru yapacak olan adaylardan ise; 4 adet dosya veya 1 adet dosyayı 4 adet USB belleğe ekleyerek belge ve bilgi teslimini istiyor. Doktor öğretim üyesi kadrosuna başvuru yapacak olan adayların doktoralarını tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte ya da sanat alanında tamamlamasını isteyen Selçuk Üniversitesi, aynı zamanda bu kadro için geçerliliği olan yabancı dil sınavlarından en az 65 puan almış olmayı şart koşuyor.

İlgili Makaleler