Ekonomi

Akaryakıt Fiyatlarına Sessiz Sedasız Zam Yapıldı

Araç sahiplerini ilgilendiren kötü bir haber geldi. Benzin ve motorinin litre fiyatına sessiz sedasız zam yapıldı. Peki ne kadar zam yapıldı? Detayları haberimizin devamında okuyucularımızla paylaşıyoruz...

Benzin ve motorin fiyatlarına zam yapıldı. Habertürk’ten Olcay Dilek’in haberine göre akaryakıt fiyatlarına yapılan zam bölgelere göre değişen oranlarda benzinde 2 kuruş, motorinde 1 kuruş oldu.

Konu ile ilgili olarak Türkiye’de akaryakıt fiyatlarına yapılan zamlar veya indirimler belirli bir hesaplamaya göre yapılıyor. Bunun yanı sıra hesaplamalar sonrası yapılan zamlar veya indirimler ise Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından takip ediliyor.

Tüm bunların yanı sıra akaryakıt fiyat hareketliliği kapsamında EPDK dağıtım şirketlerinin akaryakıt satış fiyatlarını ve fiyat hareketlerini anlık olarak izlenirken EPDK gerektiğinde ise dağıtım şirketlerine uyarılarda bulunuyor.

Akaryakıt Fiyatlarına Zam Yapıldı
Zam Yapıldı

SESSİZ SEDASIZ ZAM YAPILDI

Benzin fiyatlarına ise son dönemlerde bazı gece zamları yaşanıyor. Bazı dağıtım şirketleri benzin ve motorin 1’er ve 2’şer kuruşluk zamlar yapıyorlar. Ancak bu zam haberleri paylaşılmıyor. Bu zamlardan bir tanesi de Salı günü gece yarısı yapıldı. Türkiye’de geniş bir bayi ağı bulunan bazı dağıtım şirketleri akaryakıt a zam yaptı. Buna göre benzine 1, motorine 2 kuruş zam yaptılar. Bu zamlar bazı şehirlerde ise uygulanmadı.

Meydana gelecek olan benzin, motorin ve LPG zamları hakkında okuyucularımızı anlık olarak haberdar edeceğiz. EPDK tarafından alınan kararları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden paylaşacağız…

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir