EkonomiGündem

Akaryakıt Fiyatlarında Bir Kez Daha Yüzler Gülecek ! İndirim Bekleniyor

Benzin fiyatlarına geçtiğimiz hafta iki büyük indirim yapılmıştı. Bugün de yüzleri güldüren bir gelişme meydana geldi ve indirim beklendiği ifade edildi.

Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta benzin fiyatlarına iki büyük indirim yapılmıştı.

PEŞ PEŞE BÜYÜK İNDİRİMLER

Son yapılan 51 kuruş indirimin ardından İstanbul’da bir litre bezinin fiyatı 5.54 TL’ye kadar indi. Motorin için indirim yapılmadı ve motorinin litre fiyatı 5,74 lira seviyesinde bulunuyor. Yapılan bu indirim ile Ankara’da benzinin litre fiyatı 5.63 TL olurken, bir litre motorin 5.75 TL’den satılıyor.

Yapılan indirimler kapsamında motorin fiyatları benzin fiyatlarından yüksek olmuştu.

Petrol fiyatlarının düşmesi ile gündeme gelen bu indirimler sonrasında gündeme çeşitli analizler geldi. Bu bağlamda yapılan açıklamalarda benzin ve motorin fiyatlarının 4 liraya kadar gerileyebileceği söylendi.

Suudi Arabistan’ın Rusya’dan petrol üretimi azaltmasını istemesi ancak Rusya’nın buna karşılık vermemesi üzerine ülkeler arasında petrol krizleri yaşanmaya başlandı. Son olarak da Suudi Arabistan Avrupa’ya, Rusya’nınkinden çok daha ucuza, üç kat daha fazla ham petrol sevkiyatı yapmaya hazır olduğunu bildirdi. Bunun üzerine Irak ve Kuveyt’in de Suudi Arabistan’ı izleyerek Nisan ayında ham petrol fiyatlarını düşürme kararı aldığı belirtiliyor. Alınan bu kararlar neticesinde Türkiye’de Nisan ayında benzin ve motorin fiyatlarının 4 TL’ye kadar düşme beklentisi oluştu.

Benzin Fiyatlarına İndirim
Benzin Fiyatlarına İndirim
BİR KEZ DAHA YÜZLER GÜLDÜ

Bu gelişmelerin ardından bugün de yüzleri güldüren bir gelişme yaşandı. Benzin fiyatlarına yine indirim beklendiği duyuruldu.

Düşen petrol fiyatlarından dolayı bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzin fiyatlarına 25 kuruş indirim yapılması bekleniyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir