EkonomiGündem

Akaryakıtta Şaşırtan Çifte Zam Haberi! Bu Akşam Geçerli Olması Bekleniyor

Dün açıklanan akaryakıt fiyatlarındaki çifte indirim müjdesinden sonra bugün, benzin ve motorin fiyatlarında zam yapılacağı haberleri ulaştı. EPGİS'in bu akşam uygulanacağı tahmin edilen zammın ne kadar olacağını açıklaması bekleniyor.

Dün gerçekleşen çifte indirim haberinden sonra bugün alınan bilgilere göre, benzin ve motorin litre fiyatlarında zam yapılması bekleniyor.

Dünkü duyuruda, “Akaryakıt Fiyatlarında İndirim 15/05/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 7, Motorinde 12 KRŞ/LT pompa fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir.” denilmiştir. EPGİS tarafından zammın ne kadar olacağının bu akşam açıklanacağı düşünülüyor.

BENZİN VE MOTORİNE ZAM GELİYOR

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın (EPGİS) bu akşamdan itibaren devreye sokulacak zammın motorinin litre fiyatında 11 kuruş ve benzinin litre fiyatında ise 9 kuruş olacağı tartışılıyor.

ÇİFTE İNDİRİM YAPILMIŞTI

Dünkü indirim açıklamasında, benzinde 7 kuruş ve motorinde ise 12 kuruşluk bir indirim gerçekleştiği belirtilmişti.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler