Gündem

AKOM’dan İstanbul İçin Kritik Uyarı ! Günlerce Sürecek

AKOM tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada İstanbul için bir uyarı yapılarak yarından itibaren hava sıcaklıklarının düşeceği ve beraberinde gök gürültülü sağanak yağış beklendiği belirtildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’nden (AKOM) önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada İstanbul’da mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcaklıkların Cuma (yarın) gününden itibaren mevsim normallerine gerileyeceği ve bununla birlikte aralıklarla gök gürültülü sağanak yağmur geçişlerinin yaşanacağı belirtildi.

SICAKLIKLAR MEVSİM NORMALLERİNE GERİLEYECEK

İBB AKOM tarafından yapılan açıklamada önümüzdeki hafta ortasına (Salı) kadar kentte etkisini gösterecek olan Orta Akdeniz üzerinden gelen alçak basınç sistemi nedeniyle halihazırda 28-32°C aralığında mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcaklıkların Cuma (yarın) gününden itibaren mevsim normallerine (25-27°C) gerileyeceği vurgulandı. Bununla birlikte il genelinde aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmur geçişlerinin yaşanacağı belirtildi.

5 GÜN DEVAM EDECEK

Ayrıca bugün öğle saatlerinden itibaren Çatalca, Silivri ve Arnavutköy gibi batı ve kuzey ilçelerinde başlaması beklenen gök gürültülü sağanak yağmur geçişlerinin akşam saatlerinden itibaren kent geneline yayılarak önümüzdeki beş gün boyunca aralıklarla etkili olmaya devam etmesi beklendiği vurgulandı.

İlgili Makaleler