Gündem

AKP’lilerin aşı olmaya başladığını Sağlık Bakanı Koca kabul etti!

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir Çin’den alınan aşıların 10 gündür Türkiye’de olduğunu ve AKP’lilerin aşıyı olmaya başladığını söylemişti. Emir, Fahrettin Koca’nın açıklama yaptığı sırada sosyal medya hesabından bir mesaj yayınlayarak Bakan Koca’nın aşıyı AKP’lilerin olmaya başladığını kabul ettiğini söyledi.

Emir, şu iddialarda bulunmuştu:

“AŞI 10 GÜNDÜR TÜRKİYE’DE”

“Çin aşısı 10 gündür Türkiye’de. Aşıyı getiren firma da her zamanki gibi yine Keymen İlaç oldu. Aşı 10 gündür el altından AKP’li siyasilere, aile dostlarına, nüfuzlu kişilere ve tanıdıklara yapılmaya başlanmış bile. Günlerdir aşının nasıl geleceğini, sözleşmenin detaylarını, aşının fiyatını soruyorduk. Bakanlık da toplumu bilgilendiriyor gibi yapıp aslında hiçbir bilgi vermiyor ve süreci kapalı bir şekilde yürütmeye devam ediyordu. Şimdi, bakanlığın süreci neden kapalı bir şekilde götürdüğü ortaya çıkmış oldu.”

“BU BİR İTİRAFTIR”

Bilim Kurulu toplantısının ardından Fahrettin Koca’nın açıklama yaptığı esnada CHP Ankara Milletvekili Murat Emir bir flaş açıklama daha yaptı. Emir, “Aşının el altından VIP şahıslara yapılmaya başlandığı iddiamıza yanıt olarak Bakan, “İstemiyoruz, yapmıyoruz. Biz izin vermedik” yanıtını verdi. Aşının zaten izinsiz yapıldığını söylüyorduk. Bakan da, “Yapılmamıştır” diyemedi ve kabul etti. Bu bir itiraftır. Yazık…” ifadelerini kullandı.

 

İlgili Makaleler