Gündem

Alman vatandaşlardan Türklere teşekkür mektubu: Sizi yanlış tanıdık!

Çin’den dünyaya yayılan corona virüsü pek çok ülkede insanların evlerine kapanmasına neden oldu. Özellikle risk gurubundaki yaşlılara evde kalması uyarılarında bulunuluyor. Almanya’da Türk Müslüman gençler evlerinden çıkamayan yaşlı Alman vatandaşlara yardımda bulundular. Bu davranış karşısında şaşkınlık yaşayan Almanlar Türk gençlere teşekkür mektubu yolladılar.

Dünya genelinde devam eden corona virüsü salgını nedeniyle insanlar evlerine kapandılar. Özellikle risk grubunda değerlendirilen yaşlılar evlerinden dışarı adım atamıyorlar. Bu durum nedeniyle Almanya’da Wiesbaden kentindeki Türk dernekleri harekete geçti. Türk Müslüman gençler, yaşlıların kapılarını çalarak ihtiyaçları olup olmadığını sordular. Bu davranış karşısında duygulanan Almanlar mektup yollayarak Türklere teşekkür ettiler.

Bizi yanlış tanıdıklarını ifade ediyorlar

Yeni Şafak’a konuşan yardım ekibindeki Osman Bilgili yaptıkları yardımlar hakkında bilgi verdi. Cami gençleriyle yardıma ihtiyacı olan yaşılıların kapısını çaldıklarını bildiren Bilgili, “Bizler arkadaşlarla koronovirüs sebebiyle risk gurubunda olan yaşlılara yardım için ülke genelinde yapılan ‘Komşuna yardım et’ kampanyasını Wiesbaden şehrinde başlattık, devam ediyoruz. Daha çok yaşlı ve yardıma muhtaç insanları tespit edip, cami gençleriyle kapılarını çalarak ihtiyaçları var mı diye soruyoruz. İnsanların çoğu hatırlarını sormamızdan oldukça memnun ve şaşkınlıkla bizi yanlış tanıdıklarını ifade ediyorlar. Bazı Almanlar gönderdikleri mektupla bizlere teşekkür ettiklerini yazdılar. Ayrıca bu kriz döneminde özveriyle çalışan şehrimizdeki Paulinen Hastanesi çalışanlarına kumanya hediye paketleri verdik” dedi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir