Gündem

Almanya Başbakanı Merkel’den son dakika açıklaması! Irkçı saldırıda Türklerin öldüğünü doğrulandı

Almanya'da ırkçı bir saldırı gerçekleştirildi. 9 kişinin hayatını kaybettiği 4 kişinin de yaralandığı saldırı ile ilgili Almanya Başbakanı Merkel açıklama yaptı. Öte yandan Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, saldırıda 5 Türk vatandaşının öldüğünü doğruladı.

Almanya’nın Hanau kentinde aşırı sağcı Tobias R. tarafından ırkçı bir saldırı gerçekleştirildi. Heumarkt ve Kurt Schumacher caddeleri üzerindeki iki ayrı kafede gerçekleşen saldırılar için polis derhal harekete geçti. Ekipler, saldırıyı gerçekleştiren aşırı sağcı Tobias R.’nın evinde bir itiraf mektubu ve bir video ele geçirdi. Yazdığı mektupta ‘bazı halkların yok edilmesi gerektiğini’ ifadelerini kullanan Tobias R. evinde ölü olarak bulundu.

Ölen 9 kişiden 5’i Türk vatandaşı

Saldırı sonrası açıklama yapan Almanya Başbakan’ı Merkel “Saldırının perde arkasını netleştirmek için her şey yapılıyor. Saldırıda ırkçılığa dair birçok işaret var” dedi.
Öte yandan Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın tarafından saldırıda ölen 9 kişiden 5’inin Türk vatandaşı olduğu doğrulandı.

Dışişleri Bakanlığı saldırıyı kınadı

Dışişleri Bakanlığı saldırıyı kınayarak açıklama yaptı. Açıklamada, “Dün akşam gerçekleştirilen alçak saldırı yükselen ırkçılığın ve İslam düşmanlığının yeni ve vahim bir tezahürüdür” ifadeleri kullanıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir