Personel Alımı

Almanya Gözünü Türkiye’ye Resmen Dikti! 2.000 Kişi Daha İşe Alıyor; Bu Kez Havacılık Sektöründen! Başvuruyla Almanya’da Çalışmak İçin…

Özellikle koronavirüs pandemisi ile birlikte başlamış olan sektörlerdeki daralma ve artan işsizlik, hala etkilerini göstermeye devam ediyor. Sektördeki daralmaya ek olarak, dünyanın çeşitli yerlerinde çalışan pek çok kişi de değişen yaşam koşullarından etkilenerek, yoğun çalışılan işyerlerini değiştirme kararı almış bulunuyor. O sektörlerden biri olan havacılık sektöründe ortaya çıkan 2.000 kişilik boş kadro ise, iş arayan vatandaşa umut oluyor.

Bu yaz boyunca 2.000 kişiyi istihdam etmesi beklenen havacılık sektörü, yurtdışında çalışma olanağı tanıyor. Özellikle Almanya’dan gelen talep doğrultusunda hayata geçirilmesi beklenen 2.000 yeni istihdamın tamamının Türkiye’den yapılacağı konuşuluyor. Almanya’nın DSP haber ajansının haberi ile ortaya çıkan bu yeni istihdam fırsatının detayları da yavaş yavaş netleşmeye başlamış bulunuyor.

Havacılık Sektörü 2.000 Kişiyi İstihdam Etmeye Hazırlanıyor

Özellikle yaz aylarında yoğunluğu artan havacılık sektöründe ciddi yoğunluk yaşayan ülkelerden biri de Almanya oluyor. Giriş çıkışlarda yapılan kontrollere elindeki personel sayısıyla yetişmekte zorlandığını açıklayan Almanya, Türkiye’den 2.000 yeni personel almak için düğmeye basmış bulunuyor. Almanya’nın DSP haber ajansının haberi ile ortaya çıkan bu yeni durum kapsamında Türkiye ile Almanya arasında bir anlaşma imzalanması bekleniyor. Bu anlaşmaya göreyse, Almanya Türkiye’den geçici check-in personeli ile diğer yer hizmetleri personellerini almayı planlıyor. Henüz ilana çıkmamış olan bu alımların ne zaman gerçekleşeceği ise bilinmiyor.

Çalışma Yeri Almanya Olacak

Almanya’nın DSP haber ajansı tarafından duyurulan Almanya ile Türkiye arasındaki yeni iş birliğine göre, özellikle yoğun olunan dönemlerde Almanya’nın Türkiye’den personel almasının mümkün hale geleceği konuşuluyor. Henüz imzaya dökülmemiş olan bu iş birliği kapsamında Türkiye’den geçici check-in personeli ile diğer yer hizmetleri personellerini almaya hak kazanacak olan Almanya’nın personellerden Frankfurt ile Münih havalimanlarında çalışmasını isteyeceği konuşuluyor. Detayların önümüzdeki günlerde belli olacağı iddia edilen yeni iş fırsatı için alımların ne sıklıkla yapılacağı ya da geçici çalışma süresinin ne kadar olacağı da henüz belli olmamış bulunuyor. Öte yandan Almanya’nın yapacağı yeni işçi alımının devam eden işçi alımlarından bağımsız olarak 2.000 yeni istihdam alanı daha yaratması bekleniyor.

İlgili Makaleler