Gündem

Almanya’da bir kafeye daha saldırı düzenlendi!

Almanya’da 2 Türk kafesine ırkçı saldırı düzenlenmiş, saldırıda 5 Türk ölmüştü. Ülkede yeni bir saldırı yaşandı. Stuttgart kentinde bir nargile kafeye daha silahla ateş açıldı.

Almanya’nın Hanau kentinde aşırı sağcı Tobias R. tarafından ırkçı bir saldırı gerçekleşmişti. Saldırıda ölen 9 kişiden 5’inin Türk vatandaşı olduğu ortaya çıkmıştı. Bu saldırı sonrası İngiltere’de bir camide namaz kalan bir kişiye bıçaklı saldırı düzenlenmişti. Tüm bu olanlardan sonra Almanya’da yeni bir saldırı daha yaşandı.

Polis olay hakkında açıklama yaptı

Almanya’nın Stuttgart kentinde kimliği belli olmayan kişi veya kişiler tarafından bir nargile kafenin penceresine ateş edildi. Olay sırasında kafenin boş olmasından dolayı saldırıda ölen yada yaralanan olmadığı ortaya çıktı. Polis olay hakkında açıklama yaptı.

Açıklamaya göre, saldırıyı gerçekleştirenler, bir spor salonunun yanında bulunan nargile kafeye ateş ettikten sonra kaçtı. Soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir