EkonomiGündem

Altın Fiyatları Bir Kez Daha Rekor Kırdı ! İşte Güncel Fiyatlar

Dünya üzerindeki hareketlilik altın fiyatlarında da hareketliliğe neden oldu. Buna göre altın fiyatları bir kez daha rekor kırdı. İşte güncel altın fiyatları...

Cuma günü 317 liradan kapanış yapan altının gram fiyatı 317 liradan kapatmıştı. Ancak altın fiyatları yeni haftaya yine rekor ile başladı. Konu ile ilgili olarak altının gram fiyatı gece saat 03:00 sularında 330 lira seviyesine çıktı.

ALTIN FİYATLARI REKOR KIRDI

Küresel piyasalardaki hareketle birlikte pazartesi günü açılışta tarihi rekorunu yine kıran gram altın 330 liraya yükseldi ve yüzde 4’lük prim gerçekleştirdi.

Bunun yanı sıra altın fiyatları hakkında yatırımcılar tarafından güvenli liman olarak görülüyor. Çin’de ortaya çıkan ve dünyanın çeşitli ülkelerine yayılan koronavirüs salgınıyla da altın fiyatları güç kazanıyor.

Altın Fiyatları Rekor Kırdı
Altın Fiyatları Rekor Kırdı

Dünya üzerinde ticareti yavaşlatan koronavirüs altın fiyatlarını yükseltiyor. Dünyadaki ticari kaygılar nedeniyle de altına olan talep her geçen gün artıyor.

Güncel altın fiyatları ise şöyle:

Çeyrek altın: 516 TL

Yarım altın: 1.029 TL

Tam altın:2.129 TL

Altın fiyatlarındaki rekor kapsamında Cumhuriyet altın: 2.142 TL

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir