Ekonomi

Altın Yeni Yılın İlk Gününe Flaş Yükselişle Başladı! 1 Ocak Altın Fiyatları…

Altın yeni yılın ilk gününe yükselişle başladı. Özellikle yatırım yapan vatandaşların dikkatini çeken altın fiyatları yüzleri güldürdü. Uzun vadede en çok tercih edilen altının 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren kaç TL’den alınıp satılmaya başlandığı merak konusu oldu. İşte milyonlarca vatandaş tarafından merakla takip edilen yeni yılın ilk altın fiyatları…

Güncel Altın Fiyatları

Altın fiyatları yeniden yükselmeye başladı. Altın fiyatlarında yaşanan bu yükseliş yatırım yapan vatandaşların yeni yılda yüzünü güldürdü. Dün Amerika Birleşik Devletleri’nden yapılan istihdam verisi açıklamasının ardından altın cephesinde yeşil ve yukarı yönde bir ivme gözlendi. 1 Ocak 2022 yeni yılının ilk gününe altın şu fiyatlardan girdi;

Gram altın geçtiğimiz haftalarda 1.000 TL sınırını aşmış, ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın millete sesleniş konuşmasının ardından bir gecede düşüşe geçmişti. Gram altın yeni yıldaki fiyatı 780 TL olarak güncellendi.

Çeyrek altın da aynı şekilde yeni yıla yüksek bir giriş yaparak yatırımcısının yüzünü güldürdü. Çeyrek altın, 1 Ocak itibariyle 1.257 alış fiyatı bulunuyor. Öte yandan satmak isteyenler için ise fiyatı 1.311 TL olarak güncellendi.

Yarım altın yeni yılın ilk gününe yeniden fiyatını arttırarak girdi. Yarım altın bugün 2.515 TL’den alınıp, 2.624 TL’den satılabilecek.

Cumhuriyet altın daha ziyade yatırım amaçlı kullanılmaktadır. Ülkemizde 5 bin ton altının yastık altında olduğunu ve ekonomimize katılması gerektiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının ardından Cumhuriyet altını 1 Ocak 2022 itibariyle  5.027 TL ‘den alınıp 5.277 TL’den satışa sunuldu.

İlgili Makaleler