Ekonomi

Altın Yeniden Yükseliyor! 11 Ocak Güncel Altın Fiyatları!

Altın fiyatları yükselmeye başladı. Yeniden 800 TL sınırına gelen gram altın vatandaşın yüzünü güldürdü. Geçtiğimiz ay 1.000 TL sınırını geçen altın Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘ın konuşmasının ardından beklenmedik bir düşüş yaşayarak hayal kırıklığına uğratmıştı. Yeniden yükselip yükselmeyeceği milyonlarca vatandaş tarafından merak edilen güncel altın fiyatlarında son durum nedir? 11 Ocak gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın ve cumhuriyet altın fiyatları…

Altın Cephesinde Yeni Gelişme!

Altın bu sabah 800 TL’yi görerek yatırımcısını yeniden heyecanlandırdı. Öte yandan milyonlarca altın yatırımcısı ABD’de açıklanacak Aralık enflasyonuna kilitlendi. Uzmanlar altın fiyatlarının yükselmesinin FED Başkanı Jeromi Powell’ın açıklamasına bağladı. Peki güncel altın fiyatları 11 Ocak 2022 tarihinde ne kadar oldu?

Gram altın resmen o sınırı geçti. An itibariyle yapılan açıklamalara göre gram altının alış fiyatı 801,97 TL olurken satış fiyatı ise 802,12 TL olarak güncellendi.

Çeyrek altın fiyatları da aynı yükselişten nasibini aldı. Çeyrek altın 11 Ocak tarihinde yapılan anlık açıklamaya göre almak için 1,298 TL satmak için 1,328 TL olarak belirlendi.

Yarım altın fiyatları da açıklandı. Yarım altın fiyatları anlık verilere göre alış fiyatı 2,594 TL satış fiyatı ise 2,658 TL olarak belirlendi.

Cumhuriyet altın ise yükselmeye devam ediyor. Altın’ın yükseliş göstermesiyle birlikte cumhuriyet altını anlık verilere göre almak için 5,189 TL satmak için ise 5,297 TL  olarak ifade edildi.

İlgili Makaleler