Ekonomi

Altın Yılın Son Gününe Flaş Fiyatlarla Başladı! Merkez Bankasından Önemli Açıklama Geldi!

Altın fiyatları yeniden yükselmeye başladı. Uzun vadeli yatırımda en çok tercih edilen altın son dönemde düşüşüyle hayal kırıklığına uğratmıştı. Fakat bu sabah gelen bilgilere göre altın yeniden yükselişe geçti. milyonlarca vatandaşın merakla takip ettiği altın, yılın son gününe kaç TL’den giriş yaptı? İşte 31 Aralık 2021 cuma günü gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın, cumhuriyet altın ve ata altın fiyatlarında son durum…

 

Altın Fiyatları

Bilindiği üzere mecliste alınan kararla altın ve döviz cephesinde yeni dönem başladı. Dün kur korumalı TL mevduat hesaplarına geçiş dönemin ilk gününde Merkez Bankası TL’ye çevirecekler için altın fiyatlarını açıkladı. Bu yeni dönemde döviz fiyatlarının beklendiğinden fazla artması halinde kur farkı korunacak. Bakan Nebati, dün yaptığı açıklamada döviz ve altına yatırım yapmaya yönelten herkese dava açın. Şuan gayet doğal salınımında devam ediyor ifadelerini kullanmıştı. Bugün altın fiyatları ise şu şekilde oldu;

 

Gram altın en uygun fiyatlı oluşu sebebiyle en çok tercih edilen altın olarak bilinir. Ancak gram altının bile fiyatları düşmek bilmiyor. Gram altın 31 Aralık tarihinde 775,28 TL alış, 775,48 satış fiyatıyla güne giriş yaptı.

Çeyrek altın fiyatlarında da aynı yükseliş gözlenmeye devam ediyor. Yılın son gününe yüksek bir ivmeyle giriş yapan çeyrek altın an itibariyle 1.257,00 TL’den alınıp 1.304,00 TL’den satılabilmektedir.

Yarım altın fiyatlarını takip edenler için yarım altında da ciddi bir yükseliş elde edildi. Yarım altın bugün 2.514,00 TL’den alınıyorken 2.612,00 satış işlemi görüyor.

Tam altın fiyatları ise 31 Aralık yılın son sabahına hızlı bir giriş yapan altınla birlikte yükselişe girdi. tam altın almak isteyenler için 4.900,04’den alıp 5.001,24 TL’den satabilmektedir.

Ata altın fiyatlarında ise aynı yükseliş vatandaşı şaşırttı. Günlerce düşük bir ivme sergileyen ata altın 5.159,00 TL alış ve 5.345,00 TL satış işlemi görüyor.

Cumhuriyet altını ise özellikle vatandaş tarafından yatırım için kullanılıyor. Aynı ivmeyi yakalayarak yükselişe geçen cumhuriyet altın 5.080,00 TL’den alınıp 5.157,00 TL’den satılıyor.

İlgili Makaleler