Gündem

Ambulans Helikopterinin İnmesini Engelleyen Tarla Sahibi: Biz De Mağdur Olduk

Vezirköprü İlçesi Altınkaya Mahallesi’nde ikamet eden 54 yaşındaki Cemil Y., kalp krizi geçirdi ve ailesi 112’yi arayarak ambulans talep etti. Hastayı almak için barajın geçilmesi gerektiğinden ve sokağa çıkma yasağı olduğundan Samsun’dan ambulans helikopteri gönderildi. Ambulans helikopteri hastayı almak için Necla Şahinoğlu’nun tarlasına inmek istediğini belirtti ancak tarla sahibi, izin vermeyerek helikopterin hastayı almadan geri dönmesine neden oldu.

YASAĞI İHLAL ETTİĞİ İÇİN CEZA VERİLDİ

Ambulans helikopteri hastayı alamadan geri dönmesi sonucunda kayıkla baraj geçildi ve hasta alınarak ambulansla hastaneye yetiştirildi. Tedaviden sonra hastanın durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Tarla sahibi, helikopterin inmesine izin vermeyerek dönmesine sebep olan Necla Şahinoğlu, gözaltına alındı ve sokağa çıkma yasağına uymadığı için 3 bin 180 lira para cezası verildi.

HASTA VAR DESELERDİ SEVE SEVE KABUL EDERDİM

Necla Şahinoğlu, olanları anlatırken yanlış anlaşıldıklarını ve kendilerinin mağdur olduğunu belirtti. Şahinoğlu, “Evimden çıkıp, tarlama geldim ve kalabalığı gördüm. Ne olduğunu anlamadım. Muhtar ve kızı da ordaydı, kızının elinde telefon, görüntü çekiyordu. Muhtara ne olduğunu sordum, o da ‘uçak’ dedi. O sırada ambulans helikopterin pilotu tarlaya geldi, mahsuller sağa sola savruldu. Pilot, ‘burası ekili alan mesuliyet alıyor musunuz?’ diye sordu. Ben de, o anki heyecanla ‘hayır ne olur gelme, burası bizim ekmeğimiz, buğdayları kökünden koparırsın’ dedim. O anları da muhtar telefona çekmiş. Kendisinden şikayetçiyim. Zaten benim hastadan haberim yoktu, eğer Cemil amcanın hasta olduğunu bilseydim, ben kolundan tutar ambulansa kendim götürürdüm. Bizim haberimiz yoktu. Daha önce de muhtar arayıp, ‘Hasta var, sizin tarlanıza ambulans helikopter inecek’ deseydi, seve seve kabul ederdim. Biz de mağdur edildik, gözaltına alındım” diye konuştu.

HELİKOPTERİN İNECEĞİ BAŞKA ARAZİLER DE VAR

Necla Şahinoğlu’nun eşi Abdullah Şahinoğlu, daha önce ambulans helikopterinin tarlalarına inmek istediğini ve buna izin verdiklerini aktararak, “Hava ambulansının tarlamıza inmesi için izin istemişlerdi, biz de seve seve dedik. Bu kez de bizi arayıp, haber verseydi yine izin verirdik. Bir insanın canı maldan kıymetli değil, izin verirdik. Ancak haberimiz olmadığı için sıkıntı yaşadık. Eşimi mağdur, bizi de rezil ettiler. Ayrıca sadece bizim arazimiz yok, helikopterin ineceği başka araziler de var” şeklinde ifade etti.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler