GündemSağlık

Amerika’da CoronaVirus nedeniyle ulusal acil durum ilan edildi.

CoronaVirus son dakika haberi! ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ülke genelinde "ulusal acil durum" ilan etti. Corona Virüs ile olan mücadelede ünlü ilan firması Roche ve Google'nin de destek olacağını açıkladı.

Son dakika Corona Virüsü son durum!.. Amerika Birleşik Devletleri ABD başkanı Donald Trump ulusal acil durum ilan edildiğini açıkladı. Trump, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ülke genelinde “ulusal acil durum” ilan etti. Trump ayrıca, corona virüsle mücadele için 50 milyar dolarlık bir bütçe ayırdıklarını belirtti.

Trump, ABD’de etkisini artıran Kovid-19 salgınına ilişkin Beyaz Saray’da bir basın toplantısı düzenledi. ABD’nin aldığı erken önlemler nedeniyle virüsün daha da yayılmasının önüne geçtiklerini savunan Donald Trump, Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) virüsün yeni kriz merkezinin Avrupa olduğunu açıkladığına da işaret etti.

ABD Başkanı Trump, “Resmi olarak ulusal acil durum ilan ediyorum. Bunlar çok önemli 2 büyük kelime.” ifadesini kullanarak, 50 milyar dolara kadar acil durum fonunun erişime açılacağını kaydetti.  ABD genelinde son güncellemelere göre koronavirüs taşıyan vaka sayısının 1700’ü geçtiği, ölü sayısının ise 41’e ulaştığı bildirilmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir