Sağlık

Amerika’dan güzel haber: Bu corona virüs ilacı 4 günde iyileştiriyor!

Corona virüsüne karşı aşı ve ilaç geliştirme çalışmaları devam ederken ABD'den güzel bir haber geldi. Amerikan basınında Aviptadil isimli ilacın olunum sıkıntısı çeken corona virüsü hastalarını kısa sürede iyileştirdiği açıklandı.

Corona virüsünün en çok yayıldığı ülke olan ABD’den önemli bir haber geldi. İsviçre merkezli Relief Therapeutics aviptadil isimli ilaç için patent başvurusunda bulundu. Aviptadil’in ABD’deki kullanımı için hızlı onay programına dahil edildiği duyuruldu.

Solunum sıkıntısı çeken corona virüsü hastalarını iyileştirmede kullanılan aviptadil Amerikan basınında adından söz ettirdi. İlaçla ilgili yapılan haberlerde ilacın Houston Methodist Hastanesi’nde görevli doktorlar tarafından kullanıldığı ve çok ağır hastaları çok kısa bir sürede iyileştirdiği açıklandı.

4 gün sonra sağlığına kavuştu

Basında yer alan haberlere göre; İki akciğer nakli olan fakat vücudu bunu reddeden 54 yaşındaki bir Covid-19 hastasının RLF-100 kullandıktan 4 gün sonra oksijen tüpünden kurtularak sağlığına kavuştuğu öğrenildi.

70 hastada denenen ve ikinci klinik test aşamasında olan ilacın, SARS virüsünün akciğer hücrelerinde ve bağışıklık sisteminde çoğalmasını engellediği tespit edildi.

İlgili Makaleler