Gündem

AnadoluJet “Uçuş fiyatları 1 dolar olacak” kampanyasına vatandaşlar tepki gösterdi!

AnadoluJet, yurt dışı uçuşları için bilet fiyatlarını, 29 Mart - 24 Ekim 2020 tarihleri arasında 1 dolardan başlayacağını duyurdu. Ancak bilet almak isteyen vatandaşlar fiyatların 500 ve 1000 TL’den başladığını iddia ederek firmaya tepki gösterdiler.

AnadoluJet’in yurt dışı uçak biletlerinde kampanya yaptığını açıklayarak belirtilen tarihlerde alınan biletlerin fiyatlarının 1 dolardan başlayacağını açıkladı. 21 ülke için yapılan kampanya bilet almak isteyen vatandaşlar tarafından tepki gördü.

Fiyatlar 1 dolardan çok uzak

Sosyal medya üzerinden kampanyayı yorumlayan vatandaşlar yaptığı yorumlarla fiyatların yüksek olduğunu ve 1 doların çok uzağında olduğunu iddia etti. Sosyal medya kullanıcıları “Kampanya başladığı andan itibaren 1000 TL altında uçak bileti bulamadım”, “1 dolar, 500 TL olmuş” gibi yorumlarla kampanyanın gerçeği yansıtmadığını dile getirdiler.

Ucuz bilet alınabilecek ülkeler

İptal ve iade hakkının olmadığı biletler için 1 dolara uçuş hakkı olan ülkeler; Almanya, Avusturya, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Belçika, Danimarka, Fransa, Gürcistan, Hollanda, İngiltere, İspanya, İsrail, İsveç, İtalya, Kuveyt, Rusya ve Suudi Arabistan, olmak üzere toplamda 21 ülkeyi kapsayacak.
İndirim fırsatı sınırlı sayıda koltuk için geçerli olacak. Yurt dışına seyahat etmek isteyen vatandaşlar 1 Mart 2020 tarihine kadar tüm satış kanalları üzerinden satın alacakları biletler ile 29 Mart – 24 Ekim 2020 tarihleri arasında vergiler hariç 1 dolardan başlayan fiyatlarla uçma ayrıcalığı elde edecekler.
.Türkiye, Bağdat, Erbil ve Tel Aviv çıkışlı uçuşlar, 1 dolardan; Bakü, Barcelona, Berlin, Frankfurt, Paris, Milano, Moskova, Roma ve Tiflis çıkışlı uçuşlar 1 eurodan; Londra çıkışlı uçuşlar 1 sterlinden; Bahreyn çıkışlı uçuşlar 1 BHD’den; Kuveyt çıkışlı uçuşlar 1 KWD’den; Dubai çıkışlı uçuşlar 9 AED’den; Dammam ve Riyad çıkışlı uçuşlar 9 SAR’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Kopenhag, Stokholm, Cidde, Medine, Tahran ve Ercan seferleri kampanyaya dahil olmadığı belirtildi. Bebek ve Jetgenç yolcu tipinin kampanya kapsamı dışında olduğu duyuruldu.

Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir