Gündem

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Yeni Kampanya: 6 Milyon Tek Yürek Bayram Etsin

Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında ekonomik sıkıntılarla başa çıkmak adına Ankara Büyükşehir Belediye, bir dayanışma kampanyası daha başlattı. Dayanışma kampanyasının başlatıldığını Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından kamuoyuna duyuruldu.

Ankara’da ekonomik sıkıntı çeken Ankara halkı adına başlatılan kampanyanın adı “6 milyon tek yürek bayram etsin” olarak açıklandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahipleri için “Veresiye Defteri Kapatma” ve “İftar Ver” kampanyalarından sonra Belediye Başkanı Yavaş, 3. dayanışma kampanyası “6 Milyon Tek Yürek Bayram Etsin” kampanyasını başlattı.

GÜLÜMSEMENİN EKSİK OLMADIĞI BİR BAYRAM İÇİN

Başkan Mansur Yavaş’ın sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı paylaşımda, Ankara’daki her ailenin zorluk çekmeden ve çocukların yüzünden gülümseme eksik olmadan bir bayram geçirmeleri için uğraştıklarını dile getirdi.

Yardımseverler, ihtiyaç sahiplerinin ödenemeyen su faturalarını ödeyebilecek ve EGO kartlarını doldurabilecek. Kampanyaya ulaşmak için www.ankaratekyurek.com adresine girebilir ve yardım elini uzatabilirsiniz.

6 MİLYON YÜREK HEP BİRLİKTE

Başkan Mansur Yavaş tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde:

“Her akşam televizyonlarda izliyoruz, salgın nedeniyle işlerini kaybedenleri, işçi bulma kurumu önünde küçük bir ümitle bekleşenleri, ceplerinde dolmuş parası olmayanları, ekmek parası bulamayanları… Onlar bizim hemşerilerimiz, komşularımız, kardeşlerimiz… Tam da iftar vakitlerine denk gelen bu yayınlar lokmaları boğazımıza diziyor… Ama bir yandan da iyi oluyor… Yediğimizde, giydiğimizde, bindiğimizde onların da hakkı olduğunu bizlere hatırlatıyor… Bizler, 6 milyon yürek hep birlikte bayram etmemiz gerektiğine inanıyoruz… Bu nedenle darda kalan insanlarımıza destek amacıyla yeni bir kampanya başlatıyoruz…”

BU BAYRAM, HEPİMİZİN BAYRAMI OLSUN

“Gelin, hiçbir çocuk yatağa aç girmesin… Gelin bu bayram, hepimizin bayramı olsun… Hiçbir anne-baba eve bir şey götüremediği için çocuklarına karşı mahcup olmasın… Birimizin bayramı diğerinin hüznü olmasın… Hiç kimse mahzun, hiçbir çocuk boynu bükük kalmasın… Daha önce Hızır oldunuz, veresiye defterlerini kapattınız. Sonra aşınızı paylaşıp iftar sofraların bereketi oldunuz… Şimdi sıra geldi suyumuzu, otobüs biletlerimizi ve yine hayırlarımızı paylaşmaya… Bugünler de gelip geçecek… Geriye, çektiğimiz sıkıntılarla birlikte, bu zor günlerde dayanışmanın, iyilikte yarışmanın ve kardeşliğin güzelliği kalacak… Bizler size güvendik, sizler de bize güvendiniz… Hayırlarınızı ihtiyaç sahiplerinden esirgemediniz… Şimdi bu iyilik kervanına bütün gücümüzle bir omuz daha koyalım… Bulaştırdığımız her iyilik, yüz üstüne yüz güldürsün… Kurduğumuz gönül köprüleri sayesinde bereketi paylaşalım. Ankara’mızda bayrama buruk giren, bayram sevinci tatmayan hiçbir hane kalmasın.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler