Gündem

Ankara’da Korona Virüs Tespit Edildi Mi? Bakan Koca Sonuçları Açıkladı

Ankara'daki korona virüs paniği hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu. Bakan Koca açıklamalarında sonuçları duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca İran’dan gelen yolcular ve mürettebatın karantinada tutuldukları Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesini ziyaret edip, yetkililerden bilgi aldı ve çeşitli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca açıklamalarında sonuçları da belirtti.

Bakan Koca gazetecilere açıklamalarda bulunarak dün İran’dan gelen yolcular içerisinde, özellikle Kum kenti hikayesi olan yolcuların varlığı ve 4 yolcuda soğuk algınlığı belirtileri görülmesi sebebiyle riske etmemek anlamında Bilim Kurulunun da tavsiyesi doğrultusunda karantina kararı alındığını hatırlattı.

ZİYARETLERDE BULUNDU

Bakan Koca Zekai Tahir Burak Hastanesi ve Bilkent Gözlemevi’nde söz konusu yolcuların gözlem altına alındığını ifade ederek yapılanları yerinde görmek ve varsa eksikleri tamamlamak adına başhekimliğe ziyarette bulunduğunu belirtti.

Bakan Koca açıklamalarının devamında yolcuların ağırlıklı olarak gençlerden oluştuğunu, 50 yaş üstü 11 kişi bulunduğunu, sadece 2 hastada diyabet, 1 hastada hipertansiyon, 1 hastada kronik bronşit bulunduğunu ifade etti.

Ayrıca Bakan yolcuların genelde 25-30 yaş arasında olduğunu, 15 yaş altı çocuk yaş grubunda da 24 kişi bulunduğunu, bu yaş aralıklarında hastalığın daha az görüldüğünü ve daha hafif seyrettiğini vurguladı.

Bakan Koca Sonuçları Açıkladı

BAKAN KOCA SONUÇLARI AÇIKLADI

Bakan Koca açıklamalarında “Şu an 132 ve artı 10 mürettebatla birlikte, ateşi 38 derecenin üzerinde herhangi bir yolcumuzun olmadığını söylemek istiyorum.

Genel olarak klinik durumlarının iyi olduğunu, herhangi bu anlamda solunum ve benzeri sıkıntısının olmadığını özellikle belirtmek istiyorum” ifadelerine yer verdi.

Bununla birlikte Bakan Koca pozitif çıkan hasta olmadığını ifade ederek şu ifadeleri kullandı:

“Bilim Kurulu, bundan sonraki süreçte risk gruplarını özellikle her vatandaşımız için tespit ederek, ne kadarlık bir süreyle takip edilmesi gerektiğine önümüzdeki günlerde zaten karar vermiş olacak.

Şu ana kadar çalışılmış olan numunelerde, tetkiklerde pozitif çıkan herhangi bir hastamız olmadı. Şu ana kadar koronavirüs pozitif olan hastamız olmadığını söylemek istiyorum”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir