EkonomiGündem

Annelere 3 Ödeme Birden ! 8 Bin 124 Lira Ödeme Yapılacak

2020 yılı ile birlikte annelere 3 ödeme birden yapılacak. Buna göre annelere 8 bin 124 lira ödeme yapılacak. Peki bu ödemelerin detayları neler? İşte ayrıntılar...

Annelere 8 bin 124 lira ödeme müjdesi geldi. Annelere 2020 yılı kapsamında 8 bin 124 lira ödenecek. Peki bu ödemelerden nasıl yararlanılır? Şartlar neler? Haberimizin devamında okuyucularımızla paylaşıyoruz.

ANNELERE DESTEK

Annelere rapor parası, doğum parası, süt parası gibi önemli konularda devlet tarafından ödeme yapılıyor. Bununla birlikte toplamda 8 bin 124 lira ödeme yapılıyor.

Annelere 2020 yılında en yüksek ödeme rapor parası oluyor. 112 gün üzerinden hesaplanan ödemelerde en az tutarla çalışan anne 7 bin 324 lira ödeme yapılıyor. Ayrıca maaşı 5 bin TL ve üzeri brüt maaş alanlar için 14 bin 933 TL doğum parası ödemesi yapılıyor.

Eğer SSK’lı bir işe sahipseniz analık izni paralarını ilk çocuk için 15+15 gün, ikinci çocukta 4 ay ve doğumlarda 6 ay yarı zamanlı çalışarak tam maaş alabilirsiniz. Engelli çocuk sahibi anneler 12 aya kadar bu şekilde ödeme alabiliyor.

Annelere Ödeme
Annelere Ödeme

Annelerin yarım gün çalışma hakları kapsamında maaşları tam olarak ödeniyor. Buna göre maaşın yarısını devlet yarısını patron ödüyor. Anneler iki aylık zorunlu sürede 2 bin 622 TL alarak asgari ücret çalışmasından daha fazla para alıyor.

Doğum parasının yanı sıra doğum yapan annelere doğum parası ödemesi de yapılıyor. Buna göre hem SSK’lı hem Bağkurlu anneler emzirme ödeneği alabiliyor. Çocuk parası ilk çocuk için 300 TL, ikinci çocuk için 400 ve üçüncü ve sonraki çocuklar için 600 lira ödeme yapılıyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir