EkonomiGündem

Annelere Devletten Aylık 650 Lira Destek ! e-Devlet Üzerinden Başvuru

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile AB Delegasyonu, 'Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi' kapsamında çeşitli destekler sağlanıyor. Buna göre annelere aylık 650 lira destek sağlanacak.

0-60 ay arasında çocuğu bulunan ve SGK’lı olarak çalışan annelere devlet tarafından destek sağlanıyor. Bu destek kapsamında annelere aylık 650 lira ödeme yapılıyor.’Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi’ hayata geçti. Bu bağlamda desteğin detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz…

ARANAN ŞARTLAR

Annelerin aylık 650 lira destekten yararlanabilmesi için bazı şartlara haiz olmaları gerekmektedir. Buna göre aranan şartlar şu şekilde belirtildi:

– Destekten, 0-60 ay arasında çocuğu bulunan annelerden, 4/a’lı sigortalı olarak çalışanlar yararlanabilecek.

– Kreş, anaokulu veya gündüz bakımevlerine banka kanalıyla ödeme yaptıklarına dair dekontları SGK’ya sunmaları sonrası, yapılacak kontroller neticesinde SGK tarafından ödemeler annelerin banka hesaplarına yapılacak.

Annelere 650 Lira Destek
Annelere 650 Lira Destek

– Destekten yararlanabilmek için annelerin çocuklarını MEB veya ASPB’ye bağlı kreş, anaokulu ve gündüz bakım evlerinden birine, düzenli ve tam süreli olarak gidiyor olması gerekiyor.

– Dolayısıyla haftanın bazı günleri, sabahtan öğleye kadar veya düzensiz şekilde bu kreş veya ana okullarına giden çocuklar için değil, tam süreli, haftanın bütün günlerinde kreş, anaokulu veya gündüz bakım evlerine giden çocuklar için destek sağlanacak.

– Ayrıca suistimallere karşı çocukların kreşe devam edip etmedikleri denetimlerle kontrol edilecek.

DESTEK DETAYLARI

Çocuğunu kreşe gönderen çalışan annelere aylık 100 euro destek sağlanacak. Bu destekler için ön kayıtlar başladı. Ayrıca anneler aylık 650 lira desteğinden en fazla 24 ay yararlanabilecek.

Destekten yararlanacak annelerin; İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, Elazığ, Malatya illerinden birisinde ikamet etmeleri gerekiyor.Bu destek için anneler http://www.sgkkurumsalcocukbakimi.org web adresi üzerinden yapacak. Ayrıca ön kayıt yapılması gerekiyor ve başvuru için e-Devlet üzerinden erişim sağlanacak.

Aylık 650 Lira Destek Başvuru Yapmak İçin TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir