Personel Alımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi 100 itfaiye eri alımı başvuruları devam ediyor!

Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye eri olarak KPSS 55 puan şartı ile 100 personel alımı yapacak! Antalya Büyükşehir Belediyesi personel alımı başvuruları başlamış olup itfaiye eri alımı başvuruları devam ediyor. Bu ilana sadece aşağıda belirtilen bölümlerden mezun adaylar başvuru yapabilecek. Peki, Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye personeli alımı için istenilen başvuru şartları nelerdir? Başvurular nereye nasıl yapılacak?

Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye eri alımı için yeni bir personel alım ilanı yayınladı. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)’un sayfasında yer alan ilana göre Antalya Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanlığı’na bağlı toplam 100 adet itfaiye eri alımı yapacak.

İtfaiye personeli alımı için yayınlanan resmi ilanda, Antalya Büyükşehir Belediyesi şu bilgilere yer verdi;

İTFAİYE ERİ ALIM İLANI

‘’Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri. KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla itfaiye eri alınacaktır’’ denildi.

Peki, personel alımı için istenilen başvuru şartları nelerdir? KPSS şartı, yaş şartı, mezuniyet şartı ve diğer başvuru şartları ve diğer tüm ilan detayları aşağıda verilmiştir.

İtfaiye eri alımı ilanına başvuru yapacak adaylardan istenilen başvuru şartları şöyle;

KPSS ŞARTI

Toplam 100 itfaiye personeli alımı yapılacak ve başvuru yapan tüm adaylardan KPSSP93 puan türünden en az 55 puan şartı istenmektedir.

MEZUNİYET ŞARTI

İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Önlisans programlarının birinden mezun olmak En az C Sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

İlan edilen itfaiye eri kadroları için, mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadroların karsısındaki puan türünden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,

Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında ARTI-EKSİ) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları,

İtfaiye teşkilatının ihtiyacına göre belirlenen, 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

BAŞVURU YERİ, TARİHİ, ŞEKLİ VE SURESİ:

Adaylar, sözlü sınava katılabilmek için;

• 5.10.2020 tarihinden 9.10.2020 tarihi mesai bitimine kadar, yukarıda sayılan belgeler ile birlikte, sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümünü yapmak üzere Gülveren Mahallesi Hürriyet Caddesi Kepez/ANTALYA adresindeki Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı içerisinde yer alan İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı birimine şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

• Posta ve mail yolu ile veya eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular, belediyemizce değerlendirmeye alınmayacaktır.

İlan hakkında diğer detaylara ulaşmak için BURAYA TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler