Gündem

AÖF Yaz Okulu Kayıtları Ne Zaman? Sınavlar Nasıl Olacak?

Türkiye’de 4 Milyona yakın öğrenci Açık öğretim Fakültesi’nde okuyor. Pandemi döneminde online üzerinden sınava giren öğrenciler, yaz okulu ile ilgili araştırmalar yapmaya devam ediyor. Yaz okuluna katılacak olan öğrenciler için kayıt tarihi ve sınav bilgileri…

“Açık öğretim fakültesi resmi sitesinde yapılan açıklamada tarihler şu şekilde belirtildi: Açık öğretim Sistemine göre öğretim yapan Açık öğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2020-2021 Öğretim Yılı Yaz Okulu kayıt ve sınav tarihlerinde güncelleme yapılmıştır. Buna göre, 2020-2021 Öğretim Yılı Yaz Okulu kayıtlarının 5-9 Temmuz 2021 tarihleri arasında, Yaz Okulu Sınavının da 4 Eylül 2021 tarihinde yüz yüze yapılması planlanmaktadır.”

Yaz okulunda dönem farkı olmaksızın en fazla 5 ders seçilebilecek. Kayıt için tıklayınız.

Yaz okuluna kimler girebilir?

1- Yaz okuluna güz ve bahar döneminde kayıt yenileten-yeniletmeyen, yarı yıl fark etmeksizin tüm Açık öğretim Sistemine göre öğretim yapan Fakültelerin öğrencileri kayıt yaptırabilir.
2- Öğrenciler, üst yarıyıl ya da alt yarıyıllardan hiç almadıkları dersleri yaz okulunda alabilir. Tüm bu koşullarda yaz okulunda en fazla 5 ders seçebilirler.
3- Öğrenim gördüğü programda FF harf notlu dersi/dersleri olan öğrenci yaz okulunda bu dersi/dersleri alabilir.
4- Genel Not Ortalaması (GNO) 2,00’ın altında olan öğrenciler, koşullu geçtikleri dersleri yani CD, DC ve DD harf notu aldıkları ders/dersleri yaz okulunda alabilir.

 

İlgili Makaleler