GündemKültür Sanat

Apple Duyurdu! AirPods’unu Kaybedenler Bu Yöntemle Bulabilecek!

Apple milyonlarca vatandaşın kablolu kulaklığın rahatsızlığını dile getirmesi üzerine AirPods kablosuz kulaklıklarını müşterilerine sunmuştu. Ancak küçük olmaları sebebiyle kaybolmaları kaçınılmaz olan kablosuz kulaklıkları bulmak zorlayıcı olabiliyor. Airpods sahiplerinin merakla araştırdığı “kaybolan kulaklığımı nasıl bulurum?” sorusuna Apple’dan cevap geldi. İşte Airpods ‘u bulmanın yolları…

AirPods Kulaklıklar Artık Kaybolmayacak!

Resmi Apple Youtube kanalı, yeni bir video paylaşarak müşterilerini önemli bir konuda aydınlattı. Apple, 2 dakikalık videoda yaptığı açıklamaya göre AirPods kulaklığını kaybedenlerin nasıl bulabileceklerini anlattı. İşte Apple’ın Youtube üzerinden açıkladığı AirPods bulma yöntemi;

  1. Kaybolan AirPods, AirPods Pro veya AirPods Max’i bulmak için iPhone’daki Bul uygulamasını açın ve Cihazlar bölümüne girin. Kaybettiğiniz AirPods, 1. veya 2. nesil ise bir yol tarifi düğmesi göreceksiniz. Buna tıkladığınızda Bul uygulaması kulaklığınızın bilinen son konumunu karşınıza çıkaracak.
  2. Eğer AirPods Pro, AirPods Max veya 3. nesil AirPods kaybettiyseniz ve kulaklıklar Bluetooth menzilinin dışındaysa; yine Bul uygulamasında bilinen son konumunu görebileceksiniz. Ancak kulaklık Bluetooth menzilindeyse bu sefer direkt tam konumunu tespit edebileceksiniz.
  3. Bul tuşuna bastığınızda iPhone’unuz otomatik olarak kulaklığa bağlanacak ve sizi cihazın konumuna doğru yönlendirecektir. Aynı zamanda AirPods’un her birini farklı yerlerde kaybettiyseniz ayrı ayrı da bulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey; ekranda sol AirPod için L, sağ için R butonuna dokunmaktır.
  4. Eğer AirPods Pro veya 3. nesil AirPods’u kaybettiyseniz, Kayıp Modu sayesinde daha kolay bulabilirsiniz. Bul uygulamasını açın ve kulaklığınıza tıklayıp “Kayboldu” düğmesine basın. Bunu yaptığınızda cihaz otomatik olarak kayıp moduna geçecek, konumu tespit edilir edilmez size bildirilecektir.
  5. Ayrıca kulaklıklar Apple Kimliğinize bağlı olduğu için biri sizden habersiz kullandığında yine Kayıp Modu sayesinde bunu anlayabileceksiniz. Herhangi bir nedenle AirPods’u Bul ağından çıkarmak istiyorsanız, “Bu cihazı kaldır” butonuna basmanız yeterli. Ancak kulaklığı ağdan kaldırdıktan sonra buradaki yöntemleri kullanarak bir daha bulamayacağınızı unutmayın.

İlgili Makaleler