Gündem

Apple Kullanıcılarına Üzücü Haber! O Uygulamalara Flaş Zam Geldi!

Bilindiği üzere Mac serisi bilgisayarlar, iPod müzik çalar, iPhone akıllı telefon, iPad tablet bilgisayar ve Apple Watch adlı akıllı saat Apple’a ait. Ancak Apple, bazı uygulamarı ücretli olarak kullanıcısına sunuyor. Ülkemizde yaşanan kur fiyatlarındaki artış sebebiyle ücretli App Store’a flaş bir zam yapıldı. İşte Apple ‘ın Türkiyeye özel yaptığı zammın detayları…

App Store Zam Açıklaması!

Apple tarafından açıklanan yeni katman sistemine göre ilk katman için belirlenen 10.99 TL‘lik etiketleri, 16.99 TL‘ye çıkarak. Apple kullanıcılarını üzen bu gelişmenin tam olarak ne zaman yürürlüğe gireceği henüz açıklanmadı. Konudan geliştiricileri haberdar eden teknoloji devi, hamlenin nedenlerini de anlattı. Döviz kurlarının performansını gerekçe gösteren şirket, şunları ekledi:

“Vergiler veya döviz kurları değiştiğinde, bazen belirli bölgelerde App Store’daki fiyatları güncellememiz ve/veya gelirlerinizi ayarlamamız gerekir.

Önümüzdeki günlerde Türkiye’de App Store‘da uygulama ve uygulama içi satın alma (otomatik yenilenebilir abonelikler hariç) fiyatları da artacak. Geliriniz buna göre ayarlanacak ve vergi hariç fiyat üzerinden hesaplanacaktır.

Bu değişiklikler yürürlüğe girdiğinde,  Uygulamalarım‘ın Fiyatlandırma ve Kullanılabilirlik bölümü güncellenecektir. Uygulamalarınızın ve uygulama içi satın alımlarınızın (otomatik yenilenebilir abonelikler dahil) fiyatını App Store Connect’te istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Abonelikler sunuyorsanız, mevcut aboneler için fiyatları korumayı seçebilirsiniz.”

İlgili Makaleler