Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Genel

Araba Fiyatlarına Zam Yolda; Özellikle Sıfır Araba Almak İçin Zam Öncesi Son Kampanyaları Değerlendirin! İşte Sıfır Fiat Egea Kampanyası…

Bir süredir emlak sektöründe olduğu gibi otomobil piyasasında sular bir türlü durulmuyor. Fiyat artışı üzerine fiyat artışı alan otomotiv sanayinde fiyatları özellikle yaşanan çip krizi tetiklerken; küresel enflasyonun yakından etkilediği tedarik zinciri ve artan yedek parça maliyetleri de otomobil fiyatlarını geçtiğimiz yıla göre iki katına çıkarmış bulunuyor. Önümüzdeki günlerde zam alması beklenen otomobil piyasasında ilgi görenler ise, kampanyalar oluyor.

Küresel enflasyon, çip krizi ve tedarik sıkıntısı derken, vatandaşlar bir kez daha ikinci el araç piyasasına yönelmeye başlıyor. Geçtiğimiz aya göre satışlarda düşüş yaşamaya başlamış olan birinci el otomobil sanayisi, kampanyalarını zam öncesi arka arkaya açıklamış bulunuyor. O kampanyalardan birini sunan otomobilde bir dünya devi olan Fiat ise, Egea ailesini indirimli bir şekilde müşterilerine sunuyor.

Otomobil Sektöründe Yüzde Yirmi Zam Yolda

Sene başından bu yana her ay zam alan otomobil sektöründe son liste fiyatları mayıs ayı itibariyle güncellendi. Elde edilen bilgilere göre ise haziran ayı itibariyle sıfır araçlara yüze 20 zam daha geleceği öğrenildi. Bu zammın gelmesiyle birlikte her yüz bin TL’de 20 bin TL daha ödemek zorunda kalacak olan vatandaşlar ise, yeniden otomobil alımlarını artırmaya başladı. Şimdilerde 1,4 Fire Fiat Egea paketi yani serinin en boş paketini 313 bin TL’den sunan Fiat’ın zamdan sonra bu modelinin fiyatının 375 bin 600 TL’ye; bir süredir konuşulan yüzde 25 ÖTV zammının gelmesi halinde ise, 469 bin 500 TL’ye kadar yükseleceği hesaplandı. Fiat, şu an uygun fiyatlarına ek olarak liste fiyatlarında indirim sunduğu açıklarken, aynı zamanda kendi bünyesinde kurduğu finans kuruluşu ile de düşük ve sıfır faizli kredi paketleri sunmaya başladı.

Yüzde 25 Vergi Zammı Konuşulmaya Başlandı

Önümüzdeki günlerde yüzde 20 enflasyon zammı alması beklenen otomobil fiyatları bir de ÖTV zammı ile karı karşıya kaldı. Bir süredir konuşulan ÖTV zammının yılın ikinci yarısı olan temmuz ayında yüzde 25 oranında zamlanacağı iddia edildi. ÖTV alınan otomobillerin de gelecek olan bu yeni zamdan etkilenmesi beklenirken; konuyla ilgili henüz yayınlanmış bir Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’ne rastlanmadı.

İlgili Makaleler