Gündem

Arabası Olan Milyonlarca Kişiyi İlgilendiriyor ! 3 Ay Ertelendi

Ulaştırma Bakanlığı tarafından corona virüsünün etkisinin artması nedeniyle çok önemli bir karar alındı. Bu karar kapsamında aracının muayene süresi gelenlere 3 ay süre tanındı.

Corona virüsü nedeniyle Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından çok önemli bir karar alındı. Bu karar kapsamında bugünden itibaren araç muayenelerini yaptırmayanlara 3 aylık ek süre tanındı.

Corona virüsünün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de etkisi devam ediyor. Salgın nedeniyle sokağa çıkılmaması tavsiye ediliyor. Bunun için hayatı kolaylaştıracak adımlar atılıyor.

YÖNETMELİK DEĞİŞTİ

Motorlu taşıta sahip olan ve aracının muayene süresi gelenler için Ulaştırma Bakanlığı Resmi Gazete’de yayımladığı yönetmelikte değişikliğe gitti.

Corona virüsü nedeniyle muayene süresi gelen ve yaptıramayanlar için üç aylık süre tanındı. Bununla birlikte üç aylık sürenin sonunda 45 gün içinde araç muayenesinin yaptırılması şartı da eklendi. Ayrıca bu süre gerekirse Bakanlık tarafından uzatılabilecek.

RESMİ GAZETE’DE KARAR YAYIMLANDI

Konu hakkında Resmi Gazete’de yayımlanan karar ise şöyle:

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir