Gündem

Araç Alacakların Dikkatine! Elinizi Çabuk Tutun, Kurban Bayramı’nda Yüzde 25 Zam Gelecek!

MASFED Genel Başkanı Aydın Erkoç ikinci el araç piyasası hakkında çok önemli bir bilgi paylaştı. Araç fiyatlarında meydana gelen artışların bir süre daha devam edeceğini söyleyen Erkoç, fiyatlarda yüzde 25 seviyesinde bir artış beklendiğini ve ikinci el araç almak için acele edilmesini tavsiye etti.

İkinci el araç piyasasında meydana gelen fiyat artışları sebebi ile ikinci el araç bulmanın günden güne zorlaştığını ifade eden sektör temsilcileri, ikinci el araç almak gibi bir düşüncesi olanlar için yaklaşan Kurban Bayramı’nı işaret ettiler.

İkinci El Araç Piyasasında Hareketli Günler

Ülkemizde yaşanan sıfır otomobillerdeki fiyat artışları, ikinci el araç piyasasında da artışların yaşanmasına sebep oldu. Buna rağmen ikinci el araç piyasasındaki hareketli günler yaşanıyor.

Tedarik zincirinde meydana gelen aksaklıklar sebebi ile sıfır araçların üretimi ve tedariki zorlaşırken, ikinci el araçlara gösterilen ilgi daha da artıyor.

Suni Fiyat Artışları Oluyor

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Genel Başkanı Aydın Erkoç araç piyasaları hakkında yorumlarda bulundu. Tedarik problemleri sebebi ile ikinci el piyasasına olan ilginin arttığını söyleyen Erkoç, bu sebeple araç bulmakta zorluklar olduğunu ve suni bir fiyat artışı yaşandığını ifade etti.

İkinci el araç piyasasında, orta segmentte bulunan bir aracın ortalama olarak 300 bin TL ile 35 bin TL arasında bir fiyatta olduğunu söyleyen Erkoç, bu fiyatların yüzde 25 oranında zamlanmasını beklediğini ifade etti.

Dolandırıcılara Dikkat

Fiyat artışlarının bir süre daha devam edeceğini ve ikinci el araç almak isteyen vatandaşların acele etmesini tavsiye eden Erkoç, ikinci el araç satın alırken dolandırıcılık gibi olumsuzluklarla karşılaşılmaması için yetki belgesi olan firmaların tercih edilmesi gerektiğini söyledi.

İlgili Makaleler