Ekonomi

Araç Sahiplerine Sevindiren Haber ! 30 Eylül’e Kadar Uzatıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından milyonlarca araç sahibini ilgilendiren önemli bir karar alındı. Bu karar doğrultusunda corona virüsü tedbirleri kapsamında araç muayene süreleri 30 Eylül'e kadar uzatıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı ve bu açıklamada corona virüsü tedbirleri kapsamına araç muayene sürelerinin 30 Eylül’e kadar uzatıldığı belirtildi.

MUAYENE SÜRESİ UZATILDI

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada normalleşme süreci sonrasında araçlarını muayeneye götüren vatandaşların, muayene istasyonlarında yoğunluk oluşturmalarının önüne geçilmesi ve virüsün vatandaşlara olası etkisinin en aza indirilmesi amacıyla muayene süresinin uzatılması kararı alındığı vurgulandı.

Bu kapsamda, muayene süresi 3 Nisan-3 Temmuz tarihlerinde sona eren ve 17 Ağustos’a kadar muayenesi yaptırılamayan araçlar için söz konusu süre 30 Eylül’e kadar uzatıldı.

Bakanlık tarafından alınan karar doğrultusunda vatandaşların hakları korunacak ve araç muayene sürelerini uzatanlardan yüzde 5’lik gecikme ücreti alınmayacağı ifade edildi. Bunun yanı sıra bu dönemde 420 bin aracın muayene edilmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler