Ekonomi

Araç Sahiplerini İlgilendiren Gelişme: Motorinin Litre Fiyatına İndirim Yapıldı

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası önemli bir açılkama yapılarak motorinin litre fiyatına bu gece ayrısından itibaren geçerli olacak şekilde indirim yapıldığı duyuruldu.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasının sosyal medya hesabı üzerinden çok önemli bir paylaşım yapıldı. Bu paylaşımda motorinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere indirim yapıldığı ifade edildi.

YAPILAN AÇIKLAMA

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasının Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“08/05/2020  tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 7 KRŞ/LT  pompa fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir.”

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler