Ekonomi

Araç Sahiplerini İlgilendiriyor ! O Hizmetler de Ücret Olacak

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Başkanı Fesih Aktaş araç sahiplerini ilgilendiren önemli bir açıklama yaptı. Aktarş açıklamalarında akaryakıt istasyonlarındaki o hizmetin de ücretli olacağını ifade etti.

Araç sahiplerini ilgilendiren açıklama Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Başkanı Fesih Aktaş’tan geldi. Aktaş açıklamalarında Akaryakıt İstasyonlarındaki o hizmetlerin de ücretli olacağını ifade etti.

ARAÇ SAHİPLERİNİ İLGİLENDİRİYOR: HAVA BASMAK ÜCRETLİ OLABİLİR

Aktaş açıklamalarında akaryakıt istasyonlarında araç sahiplerini ikinci durağı olan hava basıncı ölçümünde kullanılan cihazlara ceza kesilebildiğini belirtti ve açıklamalarında “15 bin liraya kadar çıkabilecek cezalar, bu hizmetin ücretsiz verildiği sektörü zora sokar. Akaryakıtçılar ceza endişesiyle ücretsiz hava su saatlerini sökebilir” ifadelerin kullandı.

Aktaş’ın araç sahiplerini ilgilendiren açıklamasında akaryakıt istasyonlarında ücretsiz olarak sunulan “hava su saatlerinin” bu yıl itibarıyla Türk Standartları Enstitüsü tarafından denetlenmeye başladığını ifade etti.

YAPILAN AÇIKLAMA

Buna göre Aktaş açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Akaryakıt ve LPG gibi ürünlerde sayaçlara uygulanan denetim doğru ancak ticarete konu olmayan ürünlerde denetim yapılması uygun değil. İstasyonlarda motorlu taşıt lastiklerinin hava basıncı ölçümünde kullanılan cihazlara ceza uygulanması akaryakıt sektöründe ciddi sıkıntıya neden olacaktır. Zira, 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu ticarete konu ölçü ve ölçü aletlerinin muayene ve damgalanmasını esas kılmaktadır. Arabasının lastiğine hava basan müşterilerden para alınmadığı müddetçe ticaretten bahsetmemiz söz konusu değildir. 15 bin liraya kadar çıkabilecek cezalar, bu hizmetin ücretsiz verildiği sektörü zora sokar. Akaryakıtçılar ceza endişesiyle ücretsiz hava su saatlerini sökebilir. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızdan talebimiz ticarete konu olmayan bu hizmete ilişkin muayene zorunluğunun ivedilikle kaldırılmasıdır.”

Son gelişmeleri Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir