İşkur İş İlanlarıPersonel Alımı

Araştırma hastanesine İŞKUR üzerinden güvenlik görevlisi ve hasta bakımı teknisyeni alımı yapılacak!

Afyonkarahisar Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (AFSÜ) Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) sayfasında yeni bir personel alım ilanı yayınladı. İŞKUR’un ‘’Kamu iş ilanları’’ sayfasında yer alan ilana göre, araştırma hastanesine KPSS şartsız en az lise mezunu güvenlik görevlisi ve hasta bakım teknisyeni alımı yapılacak.

AFSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi personel alımı başvuruları İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden online şeklinde yapılacaktır. Başvurular 4 Ocak 2021’de sona erecek. Peki, hastaneye alınacak güvenlik görevlilerinden ve hasta bakım teknisyenlerinden istenilen başvuru şartları nelerdir? İŞKUR iş başvurusu nasıl yapılacak? İşte detaylar…

İŞKUR PERSONEL ALIMI

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/d maddesi ve 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmelik hükümleri kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden sürekli işçi alınacaktır. Aranan şartlar ve sayılar aşağıda belirtilmiştir. Sürekli işçi kadrolarına ilişkin ilan, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesi üzerinden yayımlanacaktır.

Şartlara durumu uyan adayların, ilanın Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinde yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde başvurularını esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. / www.iskur.gov.tr adresinden yapmaları gerekmektedir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular, takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI

Hastanenin güvenlik kadrosuna 1’i bayan toplam 4 personel alınacaktır. Bu kadroya başvuru yapacak olan adaylardan istenilen şartlar şöyle;

18 yaşını tamamlamış olmak, 36 yaşından gün almamış olmak.

Başvuru yapacak personelin görevini yapmasına engel sağlık sorununun (ruhsal ve fiziksel) olmaması ve 24 saat vardiyalı çalışmaya müsait ve görevi yapmaya engel olacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak, ulaşım sorunu bulunmamak

5188 Sayılı Kanun gereği Özel Güvenlik Temel Eğitimini başarı ile tamamlamış olmak ve Valilik tarafından düzenlenen Silahlı veya Silahsız Özel Güvenlik Kimlik Kartına sahip olmak,

Lise ve dengi okul mezunu olmak.

Not: En az öğrenim seviyesi: Lise ve Dengi – En çok öğrenim seviyesi: Lise ve Dengi öğrenim seviyesi aralığında olacaktır.

Erkek adaylarda en az 175 cm boyunda olmak. Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 15’dan fazla,10’den az olmamak (Boy ve kilo bilgileri sağlık kuruluşlarından belgelendirilmelidir.)
(B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

HASTA BAKIM TEKNİSYENİ ALIMI

Afsu Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne 1’i engelli olmak üzere toplam 36 hasta bakım teknisyeni alınacaktır.

18 yaşını tamamlamış olmak, 36 yaşından gün almamış olmak.

Başvuru yapacak personelin görevini yapmasına engel sağlık sorununun (Ruhsal ve Fiziksel) olmaması ve 24 saat vardiyalı çalışmaya müsait ve görevi yapmaya engel olacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak, ulaşım sorunu bulunmamak

Ortaöğretim kurumlarının hasta ve yaşlı hizmetleri alanının “Engelli Bakımı, Hasta Bakımı ve Yaşlı Bakımı dallarından ya da Sağlık hizmetleri alanının Ebe Yardımcılığı, Hemşire Yardımcılığı, Sağlık Bakım Teknisyenliği ”dallarından mezun olmak

Not: En az öğrenim seviyesi: Lise ve Dengi – En çok öğrenim seviyesi: Lise ve Dengi öğrenim seviyesi aralığında olacaktır.

Bayan Hasta Bakım Personeli sayısı yeni açılacak olan hasta bakım ve rehabilitasyon merkezi katındaki hasta bakımı ve temizliği işlerinde çalıştırılmak üzere hesaplanmıştır.
Kura İşlemi, Kura Tarihi, Yeri Ve Sonuçların Açıklanması

1. Kura işleminin 14/01/2021 tarihinde Perşembe günü saat 10:00 Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi B Blok Kat 2 Mavi Salonda yapılması planlanmış olup, herhangi bir değişiklik olması durumunda adaylara ayrıca Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğüne web sayfasından ( https://www.afsu.edu.tr ) duyurulacaktır.

2.Kura Çekimi Üniversitemiz Youtube Kanalından Yayınlanacak Olup, İstekli Adaylar Kura Çekimini Online İzleyebileceklerdir.

Kura işlemi sonucunda sınava girmeye hak kazanan asil adaylardan istenen belgeler, teslim tarihi ve yeri

1. Başvuru Dilekçesi

2. Nüfus Cüzdan aslı ile birlikte 1 adet fotokopisi

3. Son bir ay içerisinde alınmış Adli Sicil Belgesi (E-devlet sistemi üzerinden de alınabilir.)

4. Son bir ay içerisinde alınmış İkametgâh Belgesi (E-devlet sistemi üzerinden de alınabilir.)

5. Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesinin aslı ile birlikte 1 adet fotokopisi (E-devlet sistemi üzerinden de alınabilir.)

6. SGK’ den emeklilik, yaşlılık aylığı almadığını gösterir belge (E-devlet çıktısı)

ATAMA İŞLEMLERİ

Sağlık Uygulama Ve Araştırma Merkezi Ve İdari Ve Mali İşler Daire Başkanlığına alınacak adaylardan;

1. Noter kurası ile atanmaya hak kazanan ve Üniversitemiz Sürekli İşçi alım Komisyonunca yapılan belge kontrolü sonucunda noter kurası sonucuna göre işe alınması uygun görülen asıl adaylar istenilen belgeleri şahsen Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına teslim edecektir. Posta, kargo ve kurye ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır. Ancak fiilen askerlik, doğum vb. mazereti olan personeller durumlarını resmi olarak belgelendirmek şartıyla belgelerini noter vekâletiyle yakınları aracılığıyla teslim edebileceklerdir.

2. Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Sehven yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

3. Deneme süresi iki ay olup, bu süre içerisinde başarısız olanların iş akitleri feshedilecektir.

4. Doğum, hastalık vb. nedenlerle göreve başlayamayacak durumda olanların, bu durumlarını belgelendirmeleri halinde kanuni mazeretlerinin sona ermesini takiben 30 (otuz) gün içinde göreve başlamaları gerekmektedir.

5. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

İŞ BAŞVURULARI

1- Ülkemizde de görülmekte olan CORONAVİRÜS- COVID-19 salgını nedeniyle halk sağlığını korumak amacıyla başvuru şartlarını taşıyan adaylar İŞKUR internet sitesinden (https://esube.iskur.gov.tr/ internet adresi üzerinden “İş Arayan” linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak), E-DEVLET ve ALO 170 hattı üzerinden başvurularını yapacaktır.

2- İl Müdürlükleri ile Hizmet Merkezlerimizden başvuru alınmayacaktır.
Resmi ilanı görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler