Politika

Arınç FETÖ bizi kandırdıysa suçlusu biz değiliz dedi! O zaman suçlu kim?

Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Bülent Arınç, bir televizyon programında ‘‘FETÖ'cü müsünüz?’’ soruna cevap verdi. Arınç’ın verdiği cevap, gündemde tartışma konusu yapıldı. Arınç verdiği cevapta ‘’Hiç birimiz masum değiliz’’ dedi ve cümlenin ardından ‘’FETÖ eğer bizi kandırdıysa suçlusu biz değiliz’’ dedi. Arınç’ın bu sözleri hem muhalefet kanadından hem de kendi parti yönetimi tarafından eleştirilere maruz kaldı. Vatandaşa suçlu kim diye soruldu!.. Bakın sokak röportajlarında vatandaş ne dedi…

AK Parti Kurucularından Bülent Arınç, kullandığı tartışma yaratan sözleri ile bir kez daha gündemde ki yerini korumayı başardı. Eski Başbakan Yardımcılığı yapmış, şimdi ki Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi (YİK) Bülent Arınç, Global TV’de kendisine yöneltilen soruları cevapladı. Arınç, önce ‘’Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısında mısınız?’’ sorusuna sonrada ‘’FETÖ’cü müsünüz?’’ sorusuna cevap verdi. FETÖ’den tutuklanmış ve dosyası halen istinafta olan Damadı ile de gündeme gelmiş Arınç, bu sorulara verdiği cevaplar büyük tartışmalar yarattı.

UCU AÇIK CEVAPLAR

‘’Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısında mısınız?’’ sorusuna cevap veren Arınç ‘’Karşısında değilim. Yanında olduğum kadar yanındayım’’ dedi. Ucu açık bu cevap karşısında muhalefetten bir yorum gelmezken, Arınç’ın ikinci soruya verdiği cevap gündemi belirleyen konular arasına girdi.
Arınç, ‘’FETÖ’cü müsünüz?’’ sorusuna şöyle cevap verdi;

‘’FETÖ BİZİ ALDATTIYSA, YANILMIŞSA SUÇLU BİZ DEĞİLİZ’’

‘’Değilim. Bu bana yapılabilecek en kötü iftira olur. Bunların karanlık yüzünü maalesef çoğumuz göremedik. Masum değiliz… Hiç birimiz… Türkçe olimpiyatlarında ne konuştuysam konuştum. Hiç birini inkar etmem. Benim söylediğim sözleri Bin Ali Yıldırım da söyledi. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’da söyledi. Eğer bizi aldatmışlarsa, bizi yanıltmışlarsa bu suç bizim değil…’’ dedi.

Arınç’ın ‘’ Eğer bizi aldatmışlarsa, bizi yanıltmışlarsa bu suç bizim değil’’ sözleri vatandaşa soruldu. Vatandaş, suçlu kim sorusuna bakın nasıl cevap verdi?

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı