Gündem

Artık Aklımızı Okuyacaklar! Google’dan Flaş Açıklama!

Tüm dünyada kullanılan Google, Search On 2021 etkinliğinde kullanıcılarına yönelik önemli bir açıklamada bulundu. Haritalar’da orman yangınlarını görüntüleme, arama sonuçlarında makine öğrenimi destekli öneriler ve Lens uygulamasındaki yenilikler yapacağını açıklayan Google, kullanıcılarının dikkatini çekti.

“Önce İngilizce Ardından Diğer Diller”

Google, yaptığı açıklamanın ardından özelliklerin önce İngilizce geleceğini ardından diğer dillerde geliştirileceğini ifade etti.

Arama motorruna entegre edilecek yenilik en Search On 2021’in en dikkat çeken yeniliği oldu. Google  artık “Bu sonuç hakkında” kısmına araştırma yaptığınız sitenin kendisinden aldığı kısa açıklamayı da entegre edecek. Ayrıca yine siteyle ilgili görmeniz gerektiğiniz düşündüğü arama sonuçlarını ve son haberleri de “bu sonuç hakkında” kısmına ekleyecek.

Ayrıca Google otomatik tamamlama kısmını da geliştirecek. Merak ettiğiniz her şeyi arama motoruna yazarken, Google o aramanızı otomatik olarak tamamlıyor. Arama motorunda arattığınız terimlere göre bulmak isteyebileceğiniz başka konular kısmı eklenecek.

Ayrıca Google çıkan orman yangınları için de kullanışlı bir yenilik getirdi. Buna göre Haritalar kısmında çıkan orman yangınları görüntülenebilecek. Bu sayede gecikmeden müdahale edilebilecek.

İlgili Makaleler