Ekonomi

Artık otobüs biletleri bu tarifeden satılacak! İşte yeni fiyatlar!

12 Haziran 2020 tarihli Resmi Gazete’de "Karayoluyla Yolcu Taşımacılığı Alanında Uygulanacak Taban/Tavan Ücret Tarifesi Hakkında Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ"i yayımlanarak yürürlüğe girdi. Resmi yazı ile birlikte taban-tavan fiyat ücret tarifesi güncellenmiş oldu. İşte yeni fiyatlar

Corona virüsü salgını nedeniyle otobüs biletleri fiyatlarına zam gelmişti. Zamlar sonrası Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından firmaların maliyetleri dikkate alınarak 14 Mayıs’ta belirlenen tavan ücret tarifesinde değişikliği gidildi. Tavan ücretlerde yüzde 25 ile 30 arasında indirim yapıldı.

12 Haziran 2020 tarihli Resmi Gazete’de, “Karayoluyla Yolcu Taşımacılığı Alanında Uygulanacak Taban/Tavan Ücret Tarifesi Hakkında Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ”i yayımlandı. Ulaştıma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yayımlanan tebliğ ile ulaşımda taban ve tavan fiyatlar güncellenmiş oldu.

Resmi Gazete’de şu ifadeler kullanıldı:

MADDE 1 – 14/5/2020 tarihli ve 31127 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Karayoluyla Yolcu Taşımacılığı Alanında Uygulanacak Taban/Tavan Ücret Tarifesi Hakkında Tebliğin EK-1’i ekteki şekilde değiştirilmiştir.

MADDE 2 – Bu Tebliğ yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Tebliğ hükümlerini Ulaştırma ve Altyapı Bakanı yürütür.

İlgili Makaleler