Personel Alımı

ASELSAN’dan Bir İşe Alım İlanı Daha; 30 Haziran’a Kadar Başvuru Yapan Herkes Değerlendirilecek! Öğrenciler De Başvurabiliyor…

Türkiye’nin kamu ortaklı sanayi kuruluşlarından biri olan ASELSAN (Askeri Elektronik Sanayi), personel alımı gerçekleştireceğini açıklamış bulunuyor. ASELSAN bünyesinde istihdam edilmek üzere mezun olan kişilerin ya da ilgili bölümlerde okuyan öğrencilerin başvuru yapabileceği işe alım ilanları için bir yayınlanan ilan ASELSAN’ın aradığı şartları da gözler önüne seriyor.

İş arayan vatandaşlara bir güzel haber de ASELSAN’dan geliyor. Kendi bünyesinde çalıştırmak üzere personel arayışı içerisinde olan ASELSAN, 1 Haziran 2022 tarihi itibariyle boş olan pozisyonları için başvuruları açık bir hale getirmiş bulunuyor. Başvuru şartlarından başvuru yapılacak kadar her bir detayı ilan ile ilgilenen aday personelleri için açıklamış olan ASELSAN, son başvuru tarihini de kamuoyuna bu ilanı aracılığıyla iletiyor.

ASELSAN İş İlanı Başvuruları 31 Haziran 2022 Tarihine Kadar Devam Ediyor

Başvuruları resmi web sitesi içerisinde yer alan kariyer sekmesi (https://www.aselsan.com.tr/tr/kariyer/aselsanli-olmak/is-basvurusu) üzerinden alan ASELSAN, 1 Haziran 2022 tarihinden bu yana işe başvuruları kabul ediyor. Hem öğrencilerin hem de mezun olan uzman kişilerin başvuru yapabileceğini bir ilan ile iş arayan vatandaşlara seslenen ASELSAN, başvuruların son tarihi olarak ise 30 Haziran 2022 Perşembe gününü belirlemiş bulunuyor. Adayların ASELSAN Kariyer üzerinden yapacakları başvuruda “İş Başvurusu Uygulaması Giriş’’ ekranı üzerinden kaydolmaları ve ilgili soruları doğru ve net bir şekilde cevaplaması isteniyor. Bunun ardından istenilen belgeleri de sisteme yükleyecek olan adaylar, uygunluk bulunması halinde ASELSAN tarafından kurum içi sınava tabi tutuluyor. Öte yandan adaylar başvuru süreci boyunca başvuru formlarını düzenleyebiliyor.

ASELSAN İş İlanı Başvuruları İçin Öğrenci Olmak Sorun Oluşturmuyor

ASELSAN genel ve özel olmak üzere iki ayrı şartlar listesi ile başvuru yapacak olan adaylara seslenmiş bulunuyor. Bu bağlamda tüm pozisyonlara başvuru için genel şartların taşınması gerekirken; pozisyona özel şartların o pozisyona başvuru yapılması halinde taşınması isteniyor. Bu bağlamda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşını geçmek, kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak, elektrik elektronik mühendisliği veya pozisyona uygun olan bölümlerden mezun olmak ya da bu bölümlerde öğrenci olarak eğitim alıyor olmak, görevi yapacak herhangi bir sağlık sorununa sahip olmamak ASELSAN’ın belirlediği genel şartlar arasında yer alıyor.  ÖSYM sınav sıralamasından lisans not ortalamasına kadar dikkat eden kurumlardan biri olan ASELSAN, iş deneyimi 10 yıl veya altında olan adayların mezuniyet ya da genel not ortalamasının (GNO) 2,50 ve üzeri olmasını istiyor. Bunun yanı sıra pozisyona bağlı olarak ASELSAN, yabancı dil sınavı şartı da arıyor.

İlgili Makaleler