Ekonomi

Asgari Ücret 2 Bin 700 Lira Oldu ! Çok Önemli Karar Alındı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar tarafından çok önemli bir karar alındı. Bu karar kapsamında işçiler için asgari ücretin 2 bin 700 lira olduğu ifade edildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Belediyeleri için asgari ücretin en az 2 bin 500 lira olacağını ifade etmişti. Bu karar kapsamında radikal bir karar da Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’dan deldi. Bu karar kapsamında asgari ücret 2 bin 700 lira oldu.

Belediye Başkanı Karalar Barış Manço ve Ege Bağatur bulvarlarında tamamlanan asfaltlama çalışmalarını incelediği sırada basına da açıklamalarda bulundu. Karalar açıklamalarında aylık 60 milyon lira açığı sıfırladıklarını, yıl sonuna kadar da bütçeyi aylık 50 milyon fazla verir hale getireceklerini ifade ederek Ocak ayından beri bütçede açık vermediklerini belirtti.

Belediye Başkanı Zeydan Karalar açıklamalarının devamında daha önce işçi maaşlarının yatırılmasında gecikmeler yaşandığını vurgulayarak işçilerin maaşının tam gününde yatacağını belirtti.

Asgari Ücret 2 Bin 700 Lira Oldu
Asgari Ücret 2 Bin 700 Lira Oldu

YAPILAN AÇIKLAMA

Zeydan Karalar açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Uzun süredir işçiye zamanında para ödeyemeyen bir Büyükşehir Belediyesi vardı. Çalışanlarımıza, 6-7 ay içinde maaşı zamanında ödeyeceğimize dair söz verdik. 1 ay gecikmeyle, geçen ay işçilerimize ayın 15’inde maaşı yatırdık ve geçmişe dönük maaş alacağı olan çalışan kalmadı. Bundan sonra da her ay düzenli olarak maaşlar yatacak. Benim işçim, ‘Maaşım ne zaman yatacak?’’ diye düşünmeyecek. Ayın 15’inde para hesaplarda.”

Ayrıca Zeydan Karalar asgari ücret açıklamalarının devamında “Belediye Meclisinde, bizim bir önceki döneme göre dörtte bir, üçte bir oranında daha az paraya yaptığımız işleri eleştiriyorlar. Sizin 1 milyon 200 bin liraya yaptığınız işi biz 450 bin liraya yapıyoruz. Sizin 1 milyon 290 bin liraya yaptığınız işi biz 290 bin liraya yaptık. Sizin 12 milyon liraya yaptığınız Altın Koza Film Festivalini biz 4.8 milyon liraya yaptık..”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir