Ekonomi

Asgari Ücret Alanların Hesaplarına Ramazan Bayramı İkramiyesi Yatırılacak Mı?

Geçtiğimiz gün emeklilerin maaşı erken hesaplara yatırılmaya başlamışken, Türkiye Emekliler Derneği tarafından ek ödemelere dair sevindiren haberler ulaşmıştı. TÜED'in açıklamalarına göre, ek ödeme gerçekleşmesi istendi ve bu taleple asgari ücret alan çalışanların bayram ikramiyeleri hesaplarına yatacak mı sorusu yeniden merak edilmeye başlandı.

Emekliler maaşlarına Ramazan Bayramı ve 19 Mayıs gerekçesiyle erkenden kavuşmaya başladı ve bunun üstüne TÜED tarafından kendilerine sevindiren haberler iletildi. TÜED’in emeklilere yapılması istenen ek ödemelerin yüzde 8 ile 10 arasında gerçekleşmesine yönelik talep edildiği bildirildi. Bu doğrultuda da asgari ücret alan çalışanların kafasında Ramazan Bayramı ikramiyesine dair soru işaretleri oluşmaya başladı. Asgari ücret alan çalışanların hesaplarına bayram ikramiyesi yatırılacak mı sorusu araştırılıyor.

DESTEK PROGRAMLARI OLUŞTURULDU

Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında asgari ücret ile çalışanlara yardım projeleri düzenlendi ve destek sağlandı. Bu zorlu dönemde ekonomik olarak daha da sıkıntı çekmemeleri için hazırlanan Kısa Çalışma Ödeneği başlatıldı ve 6 ay ödeme ertelemeli 10000 liraya kadar kredi imkanı sunuldu.

İşinden olan veya ücretsiz izne çıkarılan asgari ücret alan çalışanlar, Kısa Çalışma Ödeneği alabiliyor ve kamu bankaları da ödemesi 6 ay ertelemeli yüzde 0,49 faiz oranıyla 10000 liraya kadar kredi fırsatları sunuyor.

Fakat asgari ücret alan çalışanların hesaplarına Ramazan Bayramı ikramiye yatırılacak mı sorusuna dair kesin bir bilgilendirme yapılmadı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler