Ekonomi

Asgari ücrete 375 TL zam gelecek mi? Zamlar maaşa ne zaman yansıyacak?

Yeni yılın yaklaşması ile beraber vatandaşların da asgari ücret araştırmaları arttı. Asgari ücretlilerin her ay ödedikleri 375 TL gelir vergisi ve 22 TL damga vergisinin maaşlara eklenmesi isteniliyor. Peki, Asgari ücrete 375 TL zam gelecek mi? Zamlar maaşa ne zaman yansıyacak?

Türkiye’de milyonlarca vatandaş asgari ücretli olarak çalışıyor. Bu nedenle vatandaşlar 2021 yılının yaklaşması ile beraber zam araştırmaları yapıyorlar. 2021 yılında asgari ücrete ne kadar zam geleceği ise Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantılarından sonra ortaya çıkacak. Konu hakkında değerlendirmede bulunan işin uzmanları asgari ücretli vatandaşların her ay ödemiş oldukları 375 TL gelir vergisi ve 22 TL damga vergisinin maaşlara eklenebileceğini ifade ediyorlar.

Asgari Ücret zammı ne zaman uygulanacak?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantıları Aralık ayında gerçekleştirilecek. Yapılacak olan toplantıların ardından asgari ücrete 2021’de ne kadar zam uygulanacağı ortaya çıkmış olacak. Yapılan zamların ardından asgari ücretli olarak çalışan vatandaşlar zamlı maaşlarını 2021 Ocak ayında almaya başlayacaklar.

İlgili Makaleler