EkonomiGündem

Asgari Ücrete Yeni Destek Torba Yasada Çıktı

Türkiye Büyük Millet Meclisine bir kanun teklifi sunuldu. Bu torba yasa kapsamında asgari ücrete yeni destek çıktı. İşte detaylar...

Türkiye Büyük Millet Meclisine yeni bir torba yasa sunuldu. Bu torba yasa kapsamında asgari ücrete destek yer aldı. Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulan torba yasa kapsamında yapılandırma maddeleri de bulunmuyor.

Vatan Gazetesinden Mert Nayır’ın aktardıklarına göre 01.01.2021 Tarihi itibariyle Esnaf ve Ahilik Sandığı kurulması.Tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde çalışanların Mesleki Eğitim Belgelerinin İşsizlik Fonundan karşılanmasının süresinin 31.12.2021 tarihine kadar uzatılması torba yasa içinde bulunuyor.

Torba Yasada Asgari Ücrete Destek
Torba Yasada Asgari Ücrete Destek

2020 Yılıyla birlikte asgari ücret artışı, vergi oranlarının yükselişi ve fiyat artışları oldu ve 2019 yılının sonlarına doğru artık işveren kesiminden yapılandırma talebi gündeme geldi. Asgari ücrete destek dışında yapılandırma da talep ediliyor. Borçlu işverenler dört gözle yapılandırma beklerken SGK ve iş teftiş denetimleri arttırıldı.

ASGARİ ÜCRETE DESTEK

Konu ile ilgili olarak asgari ücrete destek de yer aldı. Buna göre Asgari ücret desteğinin sektör ayrımı yapılmaksızın 2020 yılının tamamında devam etmesi, Asgari ücret desteğinin 500 altı ve üstü ayrımı yapılmaksızın tüm işverenlere günlük 2,5 TL şeklinde ödenmesi yer aldı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir