Ekonomi

Asgari ücretli çalışan Kurban Bayramı ikramiyesi alacak mı? Emeklilerin bayram ikramiyesi ne kadar?

Bu sene Ramazan Bayramı ikramiye ödemeleri corona virüsü salgını nedeniyle erkene çekildi. Şimdi milyonlarca vatandaşın gözü Kurban Bayramı ikramiyelerinde. Peki, 2020 Kurban Bayramı ikramiyeleri asgari ücretli çalışanlara da ödenecek mi? Emekli bayram ikramiyesi ne kadar? İkramiyeler ne zaman hesaplara yatırılacak? Cevaplar haberimizde…

Dünya genelinde milyonlarca insanın enfekte olmasına neden olan corona virüsü nedeni ile Türkiye’de çeşitli ekonomik destek paketleri devreye alındı. Bu kapsamda asgari ücretli çalışan vatandaşlar için kısa çalışma ödenekleri sağlandı.

Şimdi ise çalışanlar normalleşme dönemi destekleri kapsamında ikramiye ödemelerinde faydalanıp faydalanmayacaklarını merak ediyorlar. 2020 Kurban Bayramı’nda asgari ücretliye bayram ödemesi yapılması yönünde henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Açıklama yapıldığında haberimiz güncellenecektir.

Emekli ikramiyeleri ne kadar?

Öte yandan yaklaşık 13 milyon emekli ise bayram ikramiyelerinden faydalanabiliyorlar. Bu sene corona virüsü salgını nedeniyle Ramazan Bayramı ikramiyeleri erken bir tarihte yatan emekliler, Kurban Bayramı ikramiyelerini merak ediyorlar. Ramazan Bayramı ödemeleri emeklilere 1000 TL olarak yatırılmıştı. Bu nedenle Kurban Bayramı ikramiyelerinin de 1000 TL olarak yatırılması bekleniyor. Emekli ikramiyelerinin ne zaman hesaplara yatırılacağına dair ise henüz kesin bir bilgi yok.

İlgili Makaleler