EkonomiKamu Haberleri

Asgari Ücretli Vatandaşa İkramiye Müjdesinde Son Gelişmeler

Asgari ücretli çalışanlara müjde niteliğinde bir bilgi paylaşılmıştı. Türkiye Büyük Millet Meclisinde asgari ücretli çalışanlara 3 ayda 1 463 lira ikramiye verilmesi gündeme geldi. Peki bu konu hakkında son gelişmeler neler? İşte detaylar...

Asgari ücretli çalışanlara geçtiğimiz günlerde bir müjde verilmiş ve Türkiye Büyük Millet Meclisinde asgari ücretlilere 3 ayda 1 463 lira ikramiye verilmesinin gündeme geldiği belirtilmişti.

İşçi kesimi tarafından asgari ücretli çalışanların maaşına yapılan zam için tepki gösteriliyor. İşçiler yüzde 15’lik zamma tepki gösterdi ve işçiler için asgari ücret üzerinden vergilerin alınmaması talep edildi.

ASGARİ ÜCRETLİLERE MÜJDE VAR MI?

Asgari ücretli çalışanların maaşından vergi alınmamasına ilişkin İYİ Parti tarafından bir teklif hazırlanmıştı. Ancak hazırlanan bu teklif reddedilmişti. Ancak asgari ücret zammının düşük olmasından dolayı yeniden harekete geçildi ve İYİ Parti’li Türkkan AK Parti ve MHP oyları ile reddedilen yasa teklifi için partilerle iletişime geçti. Konu ile ilgili olarak Türkkan düşük asgari ücret zammı nedeniyle bu konuyu yeniden gündeme getirdi.

Asgari Ücretli Çalışana İkramiye
Asgari Ücretli Çalışana İkramiye

Gerçekleştirilen yeni hamlede vergilerin alınmaması istenmedi ancak asgari ücretlilerin maaşından alınan vergilerin düşürülmesi talep edildi.

Yeni düzenlemeye göre asgari ücretliden alınan vergilerin 3 ayda bir ikramiye olarak işçilere verilmesi öngörüldü. Yeni düzenlemeye göre asgari ücretlinin maaşından kesilen vergilerin 3 ayda bir işçilere 463 TL ikramiye olarak verilmesi bekleniyor.

İYİ Parti ‘nin bu yasa teklifi için diğer partilerle iletişime geçtiği ve ikna çabası içinde olduğu bildirildi. Asgari ücretli çalışanlara verilmesi istenen ikramiye hakkında henüz net bir açıklama yapılmadı. Herhangi bir gelişme yaşanmayan ikramiye konusu hakkında yeni gelişmeler oldukça okuyucularımızı sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

Asgari ücret hakkındaki kanun teklifleri için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir